Pogledaj jedan post
Old 15.06.2008., 16:47   #61
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
imam ja jedno pitanje vezano uz sjedenje i posjedanje..
curka se uspije posjesti tako što se povuče za bočnu stranu kolica, ali samo ako je naslon malo podignut (za sad je dižem do max 45°, ima skoro pa 6 mj), isto kao i curica od Abilan. ali, ako je u skroz ležećem položaju, ne uspije se posjesti sama.. ja to ne računam pod posjedanje, jer uspije samo ako je napola podignuta, bez obzira što kad uspije sjedi. ja je obavezno odmah vratim nazad.
e, sad, pitanje je, jel bitno da se posjedne iz skroz ležećeg položaja, na ravnoj površini, bez povlačenja za bilo što, ili se računa i ovakvo švercanje?
Hm, nemam pojima...

Nama je doktor pokazao jednu vjezbu za posjedanje, uz koju se moja jako brzo pocela sama posjedati. Dok beba lezi, ti je polako vuces za jednu rukicu prema gore, sa time da ne ide skroz ravno vec malo u stranu na kojoj je slobodna rukica. Tada bi ona trebala pruziti tu slobodnu rukicu pokraj sebe na pod, tako zvani bocni stav, i pomoci si pridignuti. Drugom rukom joj drzite nogice na mjestu da se ne izvrce. Mi vjezbali malo sa jednom, malo sa drugom rukom i za par dana je sama skuzila kako to ide i sama se pocela dizati.

A sada da se malo pohvalimo... Zadnjih par dana sama stoji ( i to dosta dugo) i sama se moze dignuti na noge iz sjedeceg stava.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom