Pogledaj jedan post
Old 29.11.2011., 00:46   #88
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Nisam mislio ovdje više pisati jer je očito gubljenje vremena, ali da tebi odgovorim....
Šteta,atmosfera se baš liepo ugrijala.

Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
... a za glembaja znamo da rezonira oko dionica kao da mu je IQ 70 (što je stvarno čudno, jer se inače čini natprosječno inteligentan. On recimo kod procjene vrijednosti KORF-a uzima u obzir da će slijedećih 10 godina poslovati s minusom od 70 milijuna kn i onda mu računa book i onda kaže da se to isplati kupiti po 15 kn. Ne znam zašto je stao na 10, trebao je uzeti procjenu bar 15 godina istog gubitka pa bi došao do toga oni njemu trebaju platiti za posjedovanje dionice. ).
Točnije, IQ mi je 69, to je nekako brojka koja me simbolički prati kroz cijeli život.

Ne sjećam se što sam točno napisao u svezi KORF-a, ali u svakom slučaju ne vidim razlog zašto bih radio projekciju pozitivne dobiti u idućih 10 godina kod hotelijera,a pogotovo hotelijera u vlasništvu mutne ekipe, kad 95% HR hotelijera završi godinu u gubitku. No,moje je mišljenje o KORFu ionak totalno nebitno, on raste i odlično se drži u korekcijama samo i samo zato što NB čvrsto stoji iza njega. Čovjek sa dva zrna soli u glavi se u stvari treba zapitati koliko je pametno na urušenom tržištu slijepo slijediti posljednjeg optimista,jer je era velikih skokova dionica i enormnih godišnjih prinosa fondova iza nas i nikad se više neće ponoviti, to je valjda i malom djetetu jasno. Škola je naučena i nema razloga da dva puta idem u prvi razred osnovne,a biti sljedbenikom Bakića vraća me u prvi razred,u kojem ne želim više biti.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom