Pogledaj jedan post
Old 11.11.2003., 10:21   #32
Nisu mi to rekli kod pretrage hormona nego na vjezbama i normalnim pregledima (ima ostecen mozak sto uzrokuje hipertonus misica,grci se,tj stisce sakice i svija stopala prema unutra i jako se izvija cijelim tijelom u kiflu glavom prema ledima ali vijezbom smo to uspjeli staviti dosta pod kontrolu).Hiperaktivnost su mi napomenule prvo fizijatrica a poslije i neuropedijatrica na osnovu njegova ponasanja.Stvar je u tome da on nema doslovno ni sekunde mira,sve pokusava,sve radi puno ranije od ostalih beba i to naravno krivo i nepravilno.Takoder se ne moze dugo igrati jer mu svaka nova stvar i svaki novi zvuk momentalno odvrate paznju i krece odma prema novoj stvari i nikad se ne nastavlja igrati s onim s cim se igrao.Jedan dobar primjer je kad je totalno gladan,place,ja mu dajem bocicu i halapljivo jede ali cim cuje neki zvuk (otvaranje vrata,neko se nakaslje,auto vani...bilo sta) automatski se okrece i prestaje piti i zaboravlja da je gladan pa ne postoji vise sansa da mu se uvali bocica nego moram cekati 10-15 min da ponovo osjeti glad i trazi sam i to nam se zna desiti i po par puta za redom a kad je neko kod nas imam drame objasnjavajuci ljudima da moraju biti toliko thi u drugoj sobi inace ce mi dijete biti gladno dok ne odu da me gledaju ko ludakinju.Takoder mi preko dana spava mozda tri puta po pol sata a nekad i krace i budi se skroz odmoran.Kako se puno bavim s Distoyem nisam imala vremena puno paznje posvetiti zome mada me gore navedene savjetuju da postoje stvari koje se rade i sa tako malim bebama i da je bolje da sto prije krenem neznam tocno koji je protokol i sto da tocno napravim pa molim bilo kakve savjete ako je to stvarno tako jako jer vec hodam kod toliko doktora s njim da mi je volja za ici jos negdje na rubu.
Mihaela77 is offline  
Odgovori s citatom