Tema: e-Dnevnik
Pogledaj jedan post
Old 31.05.2012., 22:54   #7
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ne znam. I ja se pitam. Sada je roditelj dužan pojaviti se u školi. Bojim se da će time ta roditeljska obveza biti smanjena, možda svedena na roditeljske sastanke na kojima nema mogućnosti razgovora o individualnim potrebama i eventualnim problemima djeteta.
Ako ostane zakonska obveza roditelja da barem dva puta godišnje dođe u školu na individualne razgovore, bojim se da to neki neće činiti.
Stvarno ne znam koja je zakonska obaveza za pojavljivanje na informacijama, ali nadam se da to nece imati veze s tim.
Momentalno je situacija takva da ljudi dolaze na te informacije (treba ici, pa ajde da se ode...), ali na tim informacijma ne saznaju bas nista osim onog sto znaju. Cekaju po pola sata -sat, da bi im se pokazao imenik s ocjenama koje ionako znaju...a ni rijeci (cak i ako ih se pita) o samom djetetu, o ponasanju, o bilo cemu izvan ocjena...pa gubre volju i ne da im se vise..
To se naravno odnosi na one koji su mirni dobri, solidnih ocjena...
Tako da njima taj e-imenik...bi mozda postedio tako neki besmisleni odlazak u skolu...a ako treba, uvijek ucitelj/nastavnik moze (bar mi morao moci) pozvati roditelje na razgovor.
Quote:
Tada bismo iskoristili priliku pa im uz ono što ih jedino zanima rekli i ostalo što smatramo da trebaju znati, raspitali se o drugim stvarima, potaknuli roditelja na nešto... Ovako, neki neće više uopće dolaziti, usprkos obvezi, a škole ih i dalje neće prijavljivati kao ni dosad.
Pa...da li je stvarno tako da vise nece biti obaveze dolazenja? Ako nije, onda ipak nema straha...vec je to samo pripomoc roditeljima, da ne dolaze samo zbog ocjena.
Quote:
Osobito je to šteta za učenike koji nemaju neke dublje probleme, ali i ne dobivaju što bi mogli. Primjerice ako dijete ima solidne ocjene, uzorno ponašanje, no možda nema razvijene nikakve druge interese, ako osjećamo da je iz nekog razloga nezadovoljno, ako su mu dani ispunjeni ispraznim sadržajima, to nije razlog da aktiviramo socijalnu službu, no razlog je za razgovor s roditeljem...
Jos nisam nikad cula da je netko na taj nacin razgovarao s roditeljima. Ili nisu rekli...ili nije bilo uspjesno. Ili su roditelji ignorirali savjet, ne znam....ali stvarno nisam cula...
Ustvari lazem, ipak mislim da je jedna uciteljica preporucila da se ode ortopedu ...(dijete cudno hoda...jako okrece stopala prema unutra) Mislim da po tom pitanju nista nije napravljeno, pa da (opcenito) ucitelji gube entuzijazam u smislu da nekog upozore i upute na nesto, obzirom da roditelji to uglavnom ne prihvacaju. (nije to zakljucak, vec samo pretpostavka)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom