Pogledaj jedan post
Old 11.05.2011., 17:38   #10
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Riječi apostolima, onima na kojima je izgrađena Crkva:

Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu (Mt 18,18)

Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas." To rekavši, dahne u njih i kaže im: "Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im. (Iv 20, 21-23)

Apostoli su svoje ovlasti rukopolaganjem prenosili s generacije na generaciju, i tako sve do današnjih biskupa. Papa Benedikt XVI i zbor biskupa koji čine Katoličku Crkvu izravni su nasljednici sv. Petra i apostola kojima su upućene ove riječi.



Je. Na svetoj ispovijedi nije svećnik taj koji otpušta grijehe, već Bog. Svećenik je samo posrednik, sredstvo putem kojeg nam Bog oprašta grijehe. Sud je također samo Božji.


Ali ja to nisam tvrdio. U svetoj ispovijedi Bog je taj koji otpušta grijeh, a ne svećnik. Ako ja tebi poštom pošaljem 1000 kn, to ne znači da je poštar taj koji ti daje novac - iako ti ga ja šaljem posredstvom tog poštara.


Nema tog paradoksa. Svatko tko se iskreno pokaje za vlastite grijehe i ode na ispovijed bit će mu oprošteno. Bog će mu oprostiti, a ne čovjek. Ma koliko god taj grijeh bio težak: ne postoji takav grijeh kojeg Bog u ispovijedi ne bi oprostio.
Znači li to da nijednom griješniku-iskrenom pokajniku,koji je svoje pokajanje uputio Bogu bez posrednika(svećenika), grijeh nije oprošten?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom