Pogledaj jedan post
Old 07.07.2012., 17:20   #18
Quote:
harbinger kaže: Pogledaj post
@Doriana



1. ja sam procitao vise od 15 knjiga, samo su 2 hrvatske , sve ostale su na bazi znanstvenih dokaza, knjige koje su pisali psiholozi, razno razni tehnoloski mediji pa tako i igrice

Ne razumijem što bi ovo trebalo značiti?


Quote:
2. neznaju, jer sam ja jedini zarađivao na takvim sta su se nacitali tih skolskih knjiga. u 6. osnovne to sta nitko u razredu nije znao skinut ni crack ni igricu ni film, pa su mi ti "nacitani, pametni i plemeniti ljudi, puni znanja" svaki dan donosili po 20 kn da im prodam DVD,
Po ovome pretpostavljam da smo možda ista generacija. I kod nas se naplaćivalo u razredu prženje i skidanje kada nije svaki komp imao pržilicu i svaki dom brzi internet. Ja sam istim tim "tehnološki pismenim, street smart" dečkima naplaćivala pisanje lektire 50 kn. To ne znači apsolutno ništa, osim da se svatko snalazi kako zna i umije i zarađuje na tome. Ti naplaćuješ prženje CD-a, a ja pisanje lektire za što realno (u to vrijeme kada se album skidao onoliko koliko traje) treba isto posla.


Quote:
3. spominjes moju pismenost, ajde mi reci osnovnu svrhu ljudskog postojanja, nabroji barem 5 elementarnih psiholoskih osobina koje covjeku trebaju biti vazne u zivotu i po kojima se treba zivot bazirati, Reci mi koja je najbliža zvijezda u svemiru, pravo astronomsko ime. vjerovatno neznaš, kao sto nezna ni 80% ljudi sve do fakulteta
Ja sam prva rekla da je opća kultura jednako važna bez obzira o kojoj kategoriji znanja se radi. Mislim da moja kolegica koja zna što je Krleža znao reći, a ne zna što je Gaussova krivulja pokazuje jednako ignorantan karakter kao i osoba koja ne zna obrnuto.


Quote:
al opet, bitno da znaju koje je najdraze jelo napoleona, kad se krleza rodio i kad je umro.
Ovo je pretjerivanje. Mene to nikad, ni u osam godina osnovne, četiri srednje, četiri fakulteta nije pitao. U pravilu se ispituju žanrovi, periodi i sl. stvari, ne što je tko jeo za doručak.

Evo nedavno je bio savršen primjer generacije koja skida sve s neta i koja je zato jako pametna. Državna matura. Iz materinjeg im jezika. Imaju tekst pred sobom sa svim odgovorima na pitanja. Treba pročitati i zaključiti te zaokružiti jedan od ponuđenih odgovora. Oni ne znaju.

Jednako kao što roditelji pišu djeci lektire, gadi mi se roditeljska hajka na matematiku i kada pred djecom kukaju kako uče nepotrebne stvari. Jer šta će njima matematika u životu! To mi je jednako grozno jer se stvara animozitet prema zannju i učenju svega od čega nema konkretne koristi i onda imamo nepismene, fah idiote koji za 50 godina vode državu, a koji ne znaju započeti normalnu konverzaciju "jer to nije njihovo područje"
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom