Pogledaj jedan post
Old 22.01.2014., 22:27   #16
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Naravno da članstvo u SKH ne bi bio kriterij. Jer bi pola Hrvatske bilo u problemu. Mnogi ljudi su ušli u Partiju da bi mogli normalno napredovati u životu. Moji starci nisu bili. Zato su u obavljanju svojega posla morali biti vrlo oprezni. Čak su mene i brata krstili dalje od Varaždina. Mene 40 km od Vž-a, brata kasnije, kada je Broz lagano kihao, 20 km od Varaždina.

Dakle, toliko o tome koliko je Partija bila pozitivna organizacija.
Ipak, članstvo u njoj nije samo po sebi zločinačko.

Kriterij bi bio - sudjelovanje u ilegalnim usmrćivanjima i općenito progonima ljudi. Na nesreću, kandidata ima koliko hoćeš, a isto tako i načina na koji su provođeni zločini.

Od likvidacija na kraju rata, preko Stare Gradiške, Golog otoka, proljećara iz 70-tih, do ubijanja po emigraciji.

Evo možemo primijetiti da mi danas ne znamo tko su bili zapovjednici koncentracijskog logora Goli Otok!? Posljednjeg logora u Europi! Ima ih još živih i upravo je nevjerojatno da se te zločince ne procesuira. I to samo zato što su mučili, ubijali, tukli i maltretirali ljude u ime Broza i komunizma. Štiti ih udba i općenito Partija u SDP-u, HDZ-u, ali i Crkvi.
Quote:
Štiti ih udba i općenito Partija u SDP-u, HDZ-u, ali i Crkvi
Nešto mi govori da si odgovorio na sva postavljena i nepostavljena pitanja o luistraciji.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom