Pogledaj jedan post
Old 21.05.2017., 13:36   #96
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Jesu i zanimaju me. I vjerovao sam u reinkarnaciju..
Ne znam da li postoji reinkarnacija, vjerojatno ne, i ne vidim kako bi se mogla.
Ne znam ni ja postoji li. A kako bih i mogla znati? Nemam ni najmanjeg pojma. O ničemu više nemam nikakvog pojma.


Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Ovo zadnje je zapravo pogotovo zanimljivo, a i povezano je sa lucidnim snovima, još jedan zanimljivi fenomen, iako nema neke veze sa zagrobnim životom. Kome se da eksperimentirati i pokušavati namjerno takva stanja izazvati, neka samo da. Zašto ne malo više iskoristiti tu jednu trećinu našeg života i stvari malo više napraviti zanimljivijima.
Apsolutno se slažem. I baš mi je drago da postoje ljudi kojima se tak da eksperimentirati. Da, istina da lucidni snovi nemaju veze sa zagrobnim životom,
ali su i meni kao tema jako interesantni. Volim čitati i slušati o tome. Neki su se
u tom svjesnom sanjanju tolko ispraksirali da je to upravo nevjerojatno. I impresivno. Mislim, ta razina smirenosti, snage volje i kontrole koju posjeduju...
da uđu u san kad požele, da izađu iz njega isto kad požele, da "vode" i usmjeravaju san također kud god požele, i time uspiju doživjeti fenomenalna i uzbudljiva iskustva.


Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Da. A i smatra se da tu kriptomnezija i proces konfabulacije igraju pogotovo veliku ulogu.
Da, znam. Ko što sam rekla, mozak je sposoban svašta izmisliti. Sposoban je izmisliti, da se tako izrazim, nevjerojatne stvari.


Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Koji vrag neuroplastičnost radi ovdje? to nikako nije na 'istom nivou' kao ostale nabrojane stvari.
A zašto neuroplastičnost ne bi bila ovdje? Neuroplastičnost mozga je sposobnost mozga da poveća svoj obujam i sposobnost mozga da se fizički mijenja. A time se neminovno mijenja i naša osobnost. To je također sposobnost mozga da se zaliječi i kompenzira za oštećene stanice; zaobiđe ih i
stvara nove sinapse.Tu se javlja zanimljivi fenomen da je mislima i snagom mentalne volje moguće prestrojavati i reorganizirati mozak. Neuroplastičnom meditacijom istočnjaci uspijevaju uroniti u duhovnu realnost izvan prostora i vremena; transcendiraju pojavni svijet. I kako to sad nije, kak ti veliš, na istom nivou? Ili barem sličnom?
Onda si mi trebao prigovoriti i za teme o paleokontaktima, ufo-ima, drevnim (naprednim) civililizacijama jer, kakve pak veze oni imaju sa zagrobnim životom?!
Samo sam nasumično nabrojala teme koje su mi interesantne, to je sve. Kaj bi mi, pobogu, tek reko da sam još spomenula da me zanimaju i teorije zavjera, teorije da je Mjesec šupalj i umjetno postavljen u orbitu, drevne megalitske građevine itd. itd.?


Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Hipotetska tehnologija produženja života u kojem se recimo skenira i mapira bitna (za um) svojstva nečijeg mozga te se ista ta svojstva kopiraju i prenašaju u kompjuterski sistem koji će biti sposoban izvađati simulaciju rada toga istoga mozga. Taj rad bi za sve praktične svrhe bio isti kao i original, i budući da je original proizvodio određeni um i svijest ideja je da će isto tako raditi i ta emulacija mozga. Taj simulirani um bi se recimo mogao nalaziti u humanoidnom robotu ili drugom biološkom tijelu (sjeti se recimo filma Self/less ako si ga gledala) ili bi se mogao nalaziti u nekakvoj virtualnoj stvarnosti u simuliranom 3D tijelu (kao kod recimo video igrice Soma).
E, vidiš, ovo mi stvarno djeluje fascinantno. Iako ne mogu zamisliti da bi se to doista moglo realizirati, čak ni u daljoj budućnosti, a ne samo u bližoj. No možda se varam? Kaj tebi izgleda najprivlačnije: živjeti u robotu, tuđem tijelu ili
simuliranom tijelu? Ja, da mogu, izabrala bih to simulirano 3D tijelo. To bi bilo nešto poput holograma, kaj ne?


Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Taj um bi i dalje mogao na taj način postojati i daleko nakon što je originalni mozak umro, što ovo čini i oblikom zagrobnog života.
Potpuno se slažem. Možda to uopće ne bi bilo tak loše?

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
I ne znam, pitaj ono zbilja stare ljude da li se boje smrti. Šanse su da ćeš dobiti odgovor tipa 'jedva čekam, ovo sranje me umara'
Ma pričaj mi o tome... stalno slušam svog starog (svog tatu), koji je inače ekstremno pesimistična osoba, da govori, odnosno stalno ponavlja iznova i iznova upravo ovo kaj si napisao: "jedva čekam da crknem više, da me vrag zeme, ovaj život je samo dolina suza, ne živi mi se viže, ovaj pakao od života me skroz izmoril itd. itd..."


Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Da li bi se oni željeli uploadati? kako se osjećaju prema opciji ili vjerovanju da bi i dalje nakon smrti nastavljali postojati? da bi i dalje nastavljali imati posla sa 'ovim sranjem'? dokle bi čovjek izbjegavao ono što je možda i neizbježno? koji je smisao toga?
Nemam pojma. Za svog starog definitivno mogu garantirati da se NE bi htio uploadati.
A ja? Djeluje mi jako interesantno, mislim da bih vjerojatno željela to probati.
A opet s druge strane, moguće da samo pričam gluposti.
LongHorizons is offline  
Odgovori s citatom