Pogledaj jedan post
Old 24.01.2003., 22:53   #16
[QUOTE]gorcin kaže:
[B]mislim da je topic malo nespretan!
pa ne radi se ovdje o nekom boks meču ili šta ja znam!
ali kad je već tu...
neka ga!

Nešto malo literature o krćanstvu sam čitao.
Zapanjilo me je koliko kontediktornosti ima u verzijama četiri Evanđelja. Čak se o nekim istim dogadjajima ne govori isto.
Znači da bi se moglo reći da je NZ nedosljedan samome sebi.
Ono što me konkretno zanima jete da li je neko od Evanđelja "jače" od drugih.
Ako jeste zar vam se ne čini malo licemjernim dio Knjige prihvatati a dio obacivati.
Sada se ne mogu sjetiti konkretnih detalja ali znam da postoje neki događaji koji čak nisu opisani kod svih pisaca Evanđelja.

S druge strane Kuran ne pati od tih nedosljednosti.
S jedne strane U NZ je to,opet kažem po mom, velika slabost, dok je, s druge strane, dosljednost Kurana velika prednost nad ostalim knjigama.

Molio bih na se ne javljaju sad sa onim tvrdnjama da je Kuran promijenjen ili da spominju prijevode.
ono što je bitno je da Kuran ne posjeduje te nedosljednosti ili kontradiktornosti.

Ovom prilikom spomenuo bih Muhammeda Alija koje je jednom prilikom izjavio da se preko 20 godina bavi proučavanjem Zavjeta i Kurana i da je za to vrijeme u SZ I NZ našao preko 50000(!?) nedosljednosti i kontradikcija dok u Kuranu nije našao niti jednu.
Možda i on petlja jer je musliman.
__________________________________________________ __

Qu'ran je cista kontradikcija u sebi. Za njega se tvrdi da je rijec Bozija.
Mohamed je bio psihicki bolestan covjek, pa zato moderna psihijatrija i psihologija smatraju Qu'ran akustickim halucinacijama tzv. proroka i pervertiranom Biblijom i Gnozom, u jednom nebuloznom satanistickom Mixu.
A to je kontradikcija u sustini!
Ergo; sto je Qu'ran?
Odgovor: Qu'ran je kontradikcija sama u sebi!
Vrlo jednostavno kada se zna!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom