Pogledaj jedan post
Old 24.12.2010., 23:07   #20
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Moji roditelji su mi dobri i jedno veliko ALI. Nisu savršeni. Smeta me što su bili i još uvijek jesu kontrol freak-ovi. Gradili su svoj autoritet na mom strahu, zastrašivali su me i dobivala sam batine. Uspoređivali su me s drugima, kritizirali kao dijete. Moram priznati da uopće nisu doprinjeli mom samopouzdanju. Tražim ga sama.
Ufff, nažalost imam skoro isto iskustvo. Doduše, samo je stara bila takva, stari je bio na brodu pa smo bili potpuno " u njenoj vlasti". I dan danas je kontrol-freak Ono što me najviše živcira je što bi prije crkla nego priznala da je u nečemu pogriješila, i što se uvijek hvali - vidiš, da te ja nisam tukla, tko zna gdje bi bila završila
Ponekad kad me sin iživcira i dreknem na njega, trenutno imam flash-back i sjetim se što je ona meni radila, pa se odmah skuliram i zagrlim ga i kažem mu da ga volim najviše na svijetu ( te riječi od nje nikad nisam čula ).
Zbog njenog odgoja nisam ni imala samopouzdanja, sredila sam se tek prije par godina (u 30-tim), i zato obavezno svom djetetu svaki dan kažem da ga volim, da sam ponosna na njega i da sam najsretnija na svijetu što ga imam
Koristim svaku priliku da ga pohvalim - jer ja to nisam dobivala, za ocjene 3, 4 u školi me se kritiziralo i uspoređivalo s drugima koji su bolji od mene, a za 5-ice me se nije hvalilo jer kao - podrazumijeva se da moram dobiti 5.
Ah, ovdje ću se zaustaviti, jer ako krenem mogla bih čitav roman ispisati...
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom