Pogledaj jedan post
Old 11.04.2011., 02:42   #1865
Thumbs up Svakako svaki tip grijanja ima svoje prednosti i mane. Podno grijanje je jako dobro i pruza puno vec

Svakako svaki tip grijanja ima svoje prednosti i mane. Podno grijanje je jako dobro i pruza puno vecu udobnost zivljena.oni sto pricaju protiv su obicno ljudi koji to nikada nisu ni vidjeli ili majstori koji to neznaju raditi. Na Podno grijanje mogu ici Plocice,parket,laminat . Mnogi govore o isusivanju parketa itd al ne uzimaju u obzir da viseslojni parket je idealan za tu vrstu grijanja.puno veci problemi su to sto podno grijanje radi na niskim temperaturama i nije ga moguce slozit da radi na kruta goriva ukoliko ima potrebe za promjenom energenta(dok radijatorsko moze),podno grijanje podize prasinu u stanu puno vise od radijatorskog te je i skuplje od radijatorskog.Radijatorsko i podno mogu ici i zajedno al to onda ulazimo u povecane troskove. Moja preporuka bez obzira na manice podno grijanje samo mora biti izvedeno strucno posebno od razdjelnika do bojlera.inace po pravilu Prvo na pod slaze se pe folija,rubna traka sirine 15cm,stiropor(raster,neopren)ploce, cijevi(monopex,varipex,pex...)od17i 16mm u puž spiralu ilizmijoliko bolje puz , te se spajaju na razdjelnik.što se tice radijatora ide isto na razdjelnik svaki radijator svoj vod na razdjelniku cijevi bakar ili pex u izolaciji te je vezepozeljno ukopati u zid zbog estetike i prakticnosti
radi se o obiteljskoj kuci povrsine 110 m2, novogradnja
na zidove ide izolacija od 8 cm stiropora, dolje na beton sam mislio nekih 5 cm stiropora i 5 cm glazura, gore isto 5 cm stiropor i glazura ili nesto trece jer tavanske prostorije necu koristiti u stambene svrhe
prozori PVC Salamander SL76 ili mozda i 3D sa svim mogucim premazima i glupostima da se ustedi toplinska energija
e sad, prva opcija je bila grijanje na radijatore, na stiropor razvuci PEX cijevi do radijatora u svaku prostoriju i preko toga glazuru tako da se cijevi ne vide
ali kolega mi je nabacio ideju o podnom grijanju pa se sada dvoumim sta je bolje i isplativije
na podove u kupatilu, predsoblju i MOZDA jednom dijelu kuhinje bi isle plocice a ostatak sve u laminat
i da, skoro zaboravih, grijenje je na PLIN, fasadni protocni bojler
hvala vam unaprijed na pomoci[/QUOTE]
gimeldoo is offline  
Odgovori s citatom