Tema: Adventizam
Pogledaj jedan post
Old 03.01.2003., 17:56   #15
kaskaderčiću...

Ja sam mislio da si ti ozbiljnija faca a ne onaj dečkić sto je sa mnom učio jezik kod M...... Sjećaš se da sam ti ja dao jednu knjižicu pod nazivom "Šta objavljuju četiti andjela Apokalipse" a inače sam čuo da je i Kristina B. navodno odbacila vjeru (ako je uopće i vjerovala).znaš i ja sam mogao ići u Češku ali nisam zelio imati posla s adventistima, i bolje.

Bolje i ova tema nego one tvoje u stilu "Je li Isus postojao" tako ti je kad čovjek počne sumnjati...sve se ruši.

Ma meni je zao što sam uopće i postao član adventističke crkve, taman posla da se kajem i ja se i ne ljutim previše na njih iako su me nepravedno isključili samo članstvo nije ni važno.

Nego kad si ti već skužio da su oni u zabludi onda bi trebao ići da im to veliš, to ti je dužnost i otkud da ih sad braniš?A da na jednoj strani moraš biti ili u Kristovom carstvu ili u kraljevstvu ovoga svijeta.A ja njih ubrajam u kraljevstvo ovog svijeta i isti su oni kao i ti samo što mnogi i dalje glume da vjeruju a ti si eto otvoreno sve odbacio.

Bozja sredstva treba prvenstveno upotrebljavati za širenje radosne vijesti i crkva u Rakovčevoj nije bila tako stara a imaju oni već dovoljno prostora da se imaju gdje skupljati, bez brige.Crkve su im više prazne nego pune.I sadašnja crkva u Rakovčevoj je zaista vrlo luksuzna a unutra su sami starčeki.Mislim da je to besmisleno, oni nemaju više od par knjiga E.White prevedeni a prave hramove.Dok su oni tzv. vegetari 100 puta više toga preveli.Sve to govori da oni slijede trend ostalih palih zajednica i samo grade spomenike svog nevjerovanja.

Apostoli i rani kršćani nisu gradili hramove, znaš dobro da su se skupljali po katakombama i da im je najvažnija stvar bila širiti Riječ.Adventisti su to mogli da su htjeli, i sad mozda za nekog ne bi bilo kasno.Isus sigurno nije odobravao gradjenje ovakvih spomenika vlastitog nevjerovanja.

Ne trebaju meni dati, ja sebi sam zaradim.Da su taj novac uložili za npr. tiskanje knjiga kladim se da bi na milione ljudi moglo čutu istinu.Neka njima njihovo.

Ne smata meni čovječe, niti im je sudim a niti mogu, ima tko će svima suditi.Ali sam siguran da to što rade nije Bozja volja.Taj dan su slavili 40-godišnjicu te crkve i hvalili su se kako su eto za tih 40 godina stigili do tornja.

Znaš sam da novac od desetka treba upotrijebiti za širenje evandjelja a ne za vozanje u luksuznim autima.I ti koji to rade će za to polagati račune pred onim koji "nije imao gdje glavu zakolniti"

Fala Bogu da će oni za sebe odgovarati.Meni ih može biti samo žeo što vidim da jednostavno uopće ne vjeruju i ne žive to što tvrde da su.I može mi biti samo žeo zbog toga što će morati položiti račune kao nevjerni pristavi.Kamo sreće da su oni to što jesu Isus bi davno došao.

I svi oni koji su otvoreno odbacili adventnu istinu ili se prave da tobože vjeruju su oni koji bi si trebali vezati kamen oko vrata i baciti u dubinu morsku, jer su u stvari ti koji druge ljude sablažnjavaju.

I nije mali broj onih koji su u tu crkvu došli i svjetovni ili materijalni pobuda pa je posle napustili.Ili da se udaju ili ožene.Svega tu ima, vidio sam je to davno.I zato nisam ni htio da imam posla s njima.

A iz Bozjih usta dolazi i blagoslov i proklestvo, znaš ti to dobro.
 
Odgovori s citatom