Pogledaj jedan post
Old 12.02.2011., 23:12   #844
Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Dok je Branko Manula, admiral flote, bio živ, mislim, delio pištolje, delio je simbolično CZ M 70 7,65mm, a ne CZ 99 9mm ''PARA'' – tako se pravilno zove taj pištolj (na pištolju koji je nosio major Rašuo Milivoj ima posveta, ja sam ga lično držao u svojoj ruci, a zadnji put u fabrici u mestu Rudanka pored Doboja, polovinom juna ili ti lipnja 1992. godine, posle osvajanja mesta Jakeš...)!!!

Ponavljam, proveri ko ih je to zakopao i gde??? A ja tvrdim da nisu nigde zakopani u BiH, već da su helikopterom prebačeni obadvojica u Knin 28. ili 29.06.1992. godine, to je bar lako proveriti!!! Proveri!!! (ja hoću samo da i jedna i druga strana, posle gotovo 20 godina saznaju istinu i ništa drugo, VERUJ MI)!!!

Pancire sam lično doneo u Knin JA, bili su krvavi to je tačno, u jednom sam čak pronašao deformisano puščano zrno i pancir majora Rašuo Milivoja predao jednom od njegove rođene braće, tako da ih nisu mogli nositi tvoji vojnici, to lažeš moram ti reći (izvini za ovo LAŽEŠ)!!! Opasač koji je major Rašuo nosio je specifičan i JA sam ga takođe predao njegovoj porodici po povratku u Knin tada, zato te to i pitam!!!

Kao najbolji, PRVI u klasi od 1500 (hiljadu i petsto) pitomaca u JNA, bio je najbolji i nije hteo da bira prekomandu, što je mogao, već je rekao ''rasporedite me po potrebi službe'' i rasporedili su ga u Postojnu u jednu izvuđačku jedinicu, gde mu je jedinica 2-3 godine za redom bila najboja tog ranga u JNA i kao takav je prekomandovan u školski centar Vojne policije u Pančevo, gde je i dobio taj CZ 99 na poklon, ali sa posvetom!!!???

Ne interesuju me nikakvi tvoji detalji, shvatio sam: ili ne govoriš istinu ili nisi bio tu (možda ti je neko pričao, to je pak najgore, pričati o nekom događaju u kojem nisi učestvovao)!!!

Za pogibiju civila, iskreno ne znam, reko sam da iskreno žalim, nemam razloga da to sad krijem, pa samo budala i monstrum može ubiti civila (starce, žene i decu, pa takvog bi ja streljao u mojoj jedinici)!!!

Pa vi tu niste išli u ofenzivu, već ste bili u teškoj defanzivi!!! Kakvi avioni, bio jedan, jadni avion i bombardovao našu jedinicu, toliko o tom, kad bolje razmislim avion je radio za VAS!!!

Pa, glumac Bata Živoinović u filmu ''Veliki Transport'' iz puške M 48 7,9mm, ako znaš koja je to puška obori Nemački avion, tako i to seljak ubi školovanog oficira, pa to je u ratu normalno, ne mogu svi da prežive!!!
Citajuci tvoje pisanje nemogu da ne reagiram sobzirom da sam direktno iz toga kraja BP.Za pogibiju civila naravno sada niko neznate a za pogibiju bolesnika u dusevnoj bolnici u Jakesu koju ste granatirali svakodnevno.To vam nije bilo dovoljno nego ste i bombardovali bolnicu iz aviona vise puta.,i za tacnu informaciju Jakeš nije pao u junu nego u julu.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom