Pogledaj jedan post
Old 27.02.2013., 09:18   #2285
Quote:
IMP 4167 kaže: Pogledaj post
Pomalo, sličen problem gornjemu, imam na jenom dost starom Telefunken hajfiću ( HIFI STUDIO 1 interfunk compact 9000 , rojen 1980.) Poleg zvukovnih imam problem i pri iskanju stanica. Najme kaj , čak i najjakše ( HR 1 i 2, RSlo 1), kak i ove domače lokalce reklo bi se selske postaje jedva vlovim. Znam da su na istim frekvama kak i raneše, ali jih lovim na skroz drugim pozicijama gledano na skali. Osim toga vidim da mi ni stereo indikator više ne dela. Imam dost opsežni manual, kak se to negda dobivalo vuz kupljene aparature, ali nemrem zaključit kaj bi mu mogle biti. Za saki naputek mam sad fala.
Sorry, @IMP, sad tek vidim da si tražil naputak,... iz nekog je razloga (fizički pomak promj. kondenzatora, starost kondića, hladni lem, tranzistor, preslabo napajanje,...) odselil lokalni oscilator u sklopu ulaznog kruga (VF pojač.-lok.oscilator-mješač) pa se prijem stanica ne dobiva više na istoj poziciji promjenljivog kondenzatora. Trebalo bi te stvari provjeriti ili se samo poigrati sa podešavanjem trimera na promjenjivom kondenzatoru (onaj kockasti zatvoreni sa 4 trimera na sebi na kojeg je spojen glavni kotač skalnog pogona) pa vratiti stanice na pravo mjesto.
Stereo indikacija se obično gubi pri slabom signalu odnosno nejednakoj amplitudi L i D signala koja se obično podešava omskim mostom (čine ga 2 trimera 2-3 kohm-a) u sklopu stereo dekodera,... probaj ih podesiti (označi ih prije CD markerom kako bi znal vrnuti kak su bili).
Bez šeme ti nemrem reč ništ pametnije, za sad.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom