Pogledaj jedan post
Old 05.06.2008., 18:01   #20
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
meni se nikad ništa naročito, u onom goreopisanom smislu, ne dešava za vrijeme retrogradnog merkura.
a blizanac sam i imam merkur u blizancima, u 3. k.
Ne bi se ni meni ništa desilo da nisam imala retro Merkur kvadrat na Veneru. Bio je on retrogradan i negdje u 2.-om mjesecu kad sam otvorila ovu temu, tad mi je prolazio 4.-tom kućom, pravio i dobre i loše aspekte...ali ne sjećam se ničeg specifično....sad dok prolazi Blizancima meni je to 8.kuća koja se veže između ostalog uz nesreće, dobro, nije da je gorespomenuti pad bio neznam kakva nesreća jer ipak je to samo Merkurov tranzit....ali ne donosi retro Merkur svakome takve stvari jer zavisi koju kuću tranzitira i koje aspekte tvori.
Ako si ti Blizanac i ako imaš Merkura tamo i sve u 3.kući, pa to su konjukcije, i to je 3.kuća, ništa strašno....imaš li što u Strijelcu, Djevici i Ribama jer ako imaš i to između 13 i 21 stupnja, onda bi u ovom periodu retro Merkura imala opoziciju i kvadrate što bi moralo donijeti neki događaj Merkurove simbolike....i sad opet zavisi koje bi kuće bile zahvaćene....a i zavisi da li su te planete natalno aflicirane....Puno toga zavisi.
Natalno moja Venera u Ribama prima kvadrat od Neptuna u Strijelcu, njenog vladara. Kao dijete sam često padala, uganula gležanj nebrojeno puta, radi skliskog terena, rupe na cesti, neadekvatnih cipela, nepažnje, brzopletosti...sve je to dakle već predodređeno u mom natalu, odnosno taj aspekt Venera u Ribama 90 Neptun u Strijelcu, jer Venera su cipele, Ribe gležnjevi, Neptun nepažnja, Strijelac noge...itd itd dakle da nema toga ne bi mi se ovo bilo ni desilo....s vremenom sam naučila kako past bez ozljede jedina dobra stvar iz cijele te priče
Tako da retrogradni Merkur u tranzitu ne mora nužno svakome donijeti nešto...sve zavisi što trenutno radi na natalnu kartu....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom