Pogledaj jedan post
Old 10.11.2013., 11:53   #87
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Najbolji su mi ovi koji se razbacuju ciframa rada u inozemstvu kao da je prosjek plaće tamo 5-6.000 Eurića. Pogledajte prosjek plaća u Njemačkoj, vrte se negdje oko 2.500 bruto. Liječnici zarađuju u prosjeku u 1. godini između 3.800 i 5.000 bruto ako ima specijalizaciju..

Oni koji već imaju pristojno plaćene poslove u HR (iznad 1.000 Eura neto) i svoj stan i još možda pokoju nekretninu (što nije rijetkost) su doslovno malo ludi ako napuste HR. Avanturizam i slijepi materijalizam im neće puno pomoći u potrazi za srećom, nebitno gdje je tražili...
računaj da su u RH najveća davanja sa bruto plaće.. u Njemačkoj su ona daleko manja, treba računati da je Njemačkoj i jeftini život, prehrambene namirnice, stanovanje (!!) u manjem gradu kvadrat stana je 1000€... supruga je dobila ponudu u Nurnbergu za neto plaću 2800 ali niismo otišli, možemo kad god.. dobro mi/nam je i ovdje, a i ja sam tvrdoglav. Imaš pravo kad kažeš da život nije samo plaća.

nadopuna... izračunaj koju češ mirovinu primati radeći u RH 40 godina. otići na 4,5 godina u D ima svoju logiku.
frch is offline