Pogledaj jedan post
Old 11.01.2004., 02:35   #18
Re: Erste banka i stambeni krediti

Quote:
Bajki1 kaže:
nekog Bjelovara gdje je centrala [/B]
I nije neki Bjelovar več Bjelovar!
A jebiga valjda budeš bolje sreče sa nekom drugom bankom,svima ista poruka,ak niste zadovoljni sa svojom bankom,zatvarajte račune u dotičnoj i otarajte u nekoj drugoj!To je vaše pravo!
A ovo sa uvjetima dobivanja kredita u HR,u normalnom zapadnom svijetu bi bilo smijuruja,mislim 30% pologa ili kak se več zove a da nejde u kredit,pa jamci.............Mislim u nekim normalnim sistemima nemre fizička osoba biti jamac,jamac je nekretnina koju kupuješ jer ak nemreš otplačivati,banka jednostavno proda nekretninu i fino se tu namiri,jebemu miša pa zato rade i procijene tih nekretnina valjda.......oprostite al ne razumijem
A kakvi su uvjeti ak tražiš krediti za napr. poslovni prostor ili tak nešt?
Jel tu isto trebaju jamci???Ili je jamac nekretnina koju več posjeduješ???
Ovak je meni bilo ovdije kada sam ja kupovao stan...........fino izabrao banku,nazvao ih,oni mene vele da če poslati čovjeka doma,samo nek javim vrijeme.........covjek došao u točno zakazano vrijeme,donio sve papire,fino sve objasnio,popio kavicu,i sve je to uzelo oko dva sata..............zatim su oni odobrili sumu koju možemo posuditi (usput rečeno duplo su nam odobrili nego smo mislili potrošiti na stan)
Imali smo 10% predujma i sve što mi je trebalo je pismo od poslodavca kolika mi je plača.
Onada fino u potragu za stanom,kada smo ga našli obavijestili banku i oni napravili procjenu i advokata da provjeri sve što bi moglo biti od koristi napr. vlasničko stanje stana,da li opčina misli graditi nešto u ulici u slijedečih par godina ili možda rovati nešt u blizini zgrade da li je ikada ikad bilo primjedbi gdje na stanare (opčina,policija) pa čak i to di je smještena gradska kanalizacija pa ak' pukne cijev jel' budu rovali u blizini zgrade,ma sve. Advokat i banka srede sve,ja na kraju samo dobijem papire na potpis.
Nakon što smo dogovorili cijenu i javili banci koliko nam fali keša banka je sve sama sredila zajedno sa advokatom
Fino čovjek ponovo došao kad nas doma da potpišemo ugovor o kreditu i to bi bilo to.....................ma koji jamci,računanje nekih ludih postotaka............toliko jednostavno da je to mislim ljudima u HR nepojmljivo!
Čak ni u banku nisam morao ići niti jednom,a od svih papira samo mi je trebalo potvrda o mojoj plači!Jednostavno!Jebiga valjda se radi ovakvih stvari mislim vrnuti doma što prije!
ZUJAN_BJ is offline