Pogledaj jedan post
Old 30.04.2012., 10:42   #16
Dobro pitanje

I slažem se sa Božjim zakonom.
Ima jedan dio gdje je Pavao to dobro objasnio.
˝Pazite a vas tko ne prevarifilozofijom i ispraznim zavaravanjem , što je po predaji ljudskoj, po počelima svijeta, a ne po Kristu.
Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina Božanstva,
i vi ste potpuni u njemu koji je glava svakog poglavarstva i vlasti.
U njemu ste i vi obrezani; obrezanjem koje nije učinjeno rukama, nego odlaganjem tijela grijeha putenosti po Kristovom obrezanju.
...
...
...
Neka vas stoga nitko ne osuđuje zbog jela ili zbog pića ili u pogledu svetkovina ili mladog mjeseca ili Šabata
...
...
...

Znači...što je pisac htio reći.
Pavao u biti veli da postoji Zakon i Zakon vrijedi. To je 100%. Stari Zavjet stoji i punopravno vrijedi kao i Novi Zavjet. Samo treba tražiti i shvatiti što znači. Bog je svome narodu dao Zakon i odredbe. Dao im je smjernice. Pošto se čovjek okrenuo od Boga s Adamom i Evom, znači odbacio ga je, Bog je slobodno mogao okrenuti glavu i pustiti ljude u propast. Pustiti ih da odu svojim putem i doslovno se na kraju unište duhovno i moralno. Dao im je Zakon i obećao spasenje. Do spasenja tražite nadu u Zakonu. E sad...Grijeh je u tijelu i mislima i duhu. Isusovo spasenje je otkupilo naš duh. Naravno ako mi to želimo. Imamo pravo i odbiti. E tu sad Pavao veli..da nije bitno tjelesno-jer umire, nije bitno svetak i petak jer prolazi, bitno je tražiti Isusa i posvećivati se po Isusu. Ali isto i veli da tko ne može to shvatiti u srcu da bolje da se drži odredbi koje su dane. Znači onaj koji teži Isusu i živi s Isusom,njemu je Zakon upisan u srce. To znači biti kršćanin. Prihvatiti Boga i Isusa. Jer Isus uvijek uzvisuje Boga,a Bog daje moć Isusu. Zakon mora postojati u srcu. Mora biti temelj. Jer ako si kršćanin posvećen Isusu i Bogu, onda tebi hrana nije ništa drugo negoli gorivo. Je tak? Nešto da te okrijepi na kraju i na početku dana. Znači nebitno,ako ti je duh usmjeren k Bogu. A ako još uvijek se boriš za tu spoznaju onda se drži propisa kako je Bog dao. Jer nam ih je dao da nam olakša. Bog nije ukinuo Subotu,ali je Isus rekao : Ja sam Gospodar Subote. A ako ti svetkuješ Isusa onda time i svetkuješ Subotu. Jer je Isus iznad Subote. Nadam se da je barem trunku lakše sad gledati na tu dilemu.
asaya is offline  
Odgovori s citatom