Pogledaj jedan post
Old 20.03.2013., 09:11   #459
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Točno, činjenica jest da se svemir nalazi i širi U, a ne PO beskonačnom prostoru, naš svemir se nalazi i širi u beskonačno velikom praznom prostoru. Znanstvenici će se opametiti kad tad.
Daj mi molim te objasni kako može nešto biti činjenica što nije ničim potkrijepljeno ?
Da kažeš ja mislim da se širi u prostoru to je jedna stvar ali kad napišeš da je činjenica onda moraš imati dokaze za to.
Evo da te pitam kako se ta tvoja činjenica uklapa u mjerenja i opservacije ? Da li si svjestan da CMBR ne bi izgledao tako da se svemir širio u nešto tj. da je početak svemira bio eksplozija/ekspanzija u postojeći prostor ?!

Jest da je ovo tema na rubu znanosti ali takvi paušalni zaključci se jednostavno ne mogu proglašavati činjenicama budući da su stvari puno kompliciranije. Najjednostavnije bi bilo reći da se svemir širi u neki predprostor i svi sretni al postoje razlozi zašto se to ne može tvrditi jer takva saznanja nemamo, a ko zna možda ćemo u budućnosti nekim mjerenjem otkriti nešto šokantno što će teoriju okrenuti naglavačke.
Matach is offline  
Odgovori s citatom