Pogledaj jedan post
Old 04.04.2011., 13:24   #2
Pročitala sam"Arhipelag gulag" prije nekoliko godina.Knjiga je izvrsna,jedno stvarno kvalitetno štivo,potresno svjedočanstvo jednog mračnog razdoblja ruske povijesti.
Čovjek stvarno ne može vjerovati što su sve to ljudi u stanju preživjeti i dokle može ići okrutnost jednog stravičnog režima...
Čitala sam dosta knjiga o tom razdoblju,pa mi to nije bilo ništa novo za zaprepastiti se,ali Solženjicin je tom knjigom zbilja prevazišao po kvaliteti sve dotad napisano.
Knjiga(mislim da je u dva ili tri dijela?) je djelo genijalca,ja ću je sigurno opet pročitati.
Da,za nju stvarno treba imati vremena,trebalo mi je možda i mjesec dana dok sam je pročitala,ali je toliko dobra da nitko neće odustati od čitanja kad jednom počne...
I ja obožavam rusku književnost(doduše i puno drugih književnosti),pročitala sam i sve dostupne knjige Solženjicina i sve su mi dobre.
Šteta je što je posljednjih godina taj pisac nekako zapostavljen jer se ljudima jednostavno ili ne da "zagristi" u malo opsežniju i zahtjevniju literaturu ili jednostavno ne znaju puno o tom piscu...
Solženjicin je jedan od najboljih ruskih pisaca!
bonaem is offline  
Odgovori s citatom