Pogledaj jedan post
Old 20.06.2008., 19:57   #66
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Napisao sam Hirošima ili Nagasaki. U Fat Manu je korišten plutonij. I jel ti uopće znaš kak se dobiva plutonij? Vidim da neznaš. U reaktoru se pomoću kontrolirane reakcije dobiva plutonij za dobivanje ne kontrolirane.
Da, tako je, nakon što te ispravim i to to priznaš, fino zaključiš da neznam... vrlo zrelo, nema što. o općenito energiji i izvorima energije sam vjerojatno doktor naspram tebe, s obzirom da radim na energetskim postrojenjima
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ja za razliku od tebe ne vjerujem slijepo nego vjerujem činjenicama. Hoćeš reći da se cijeli svijet urotio protiv nas ovdje na forumu.
ne, hoću reći da vjeruješ u nešto što nisi vidio, a isto tako ne vjeruješ u druo što također nisi vidio. Za i jedno i drugo vele da radi samo s razlikom što se jedno propagira masovno (NE energija i energija iz fosilnih goriva) a drugo se zatišava i na svakom koraku (free energy)
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ja znam da postoje motori koji se zovu "free energy", ali znam da ne postoje motori koji netrebaju energiju.
i nitko nije spominjao motore koji ne trebaju energiju. Auto na vodu - voda je energija. Auto na struju - struja je energija, auto na solarni pogon - sunce je energija... to ste ti i dobrimag u jednom trenutku izjednačili perpetum mobile sa free energy i unjeli konfuziju
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ovi iz te firme iz Japana šire takve vijesti zato jer je to laka zarada na naivnim ljudima.
možda i je tako. a možda i nije... to mi ovdje očigledno neznamo, te od kud onda tebi za pravo zagovarat da nije istina kad neznaš?
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kao prvo besplatna energija NE POSTOJI. Uvijek ćeš morati platiti nešto da ju dobiješ.
Ja nemoram plaćat ništa za sunčevu energiju. neznam kako ti, alli ja i svi ljudi koje ja znam nemoraju... a početni trošak u obliku cijene samog aparata za dobivanje te energije se ne računa
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ne može ju uzimati u neograničenim količinama jer je motor ograničen s insolacijom po m2 i ona iznosi u idealnim uvjetima 1kW/m2.
pod neograničeno se mislilo vremenski a ne količinski... sunčevu energiju možeš "uzimati" cijeli životni vijek Sunca (koji je, hvala bogu, prema ljudskim standardima jaaaako dug)
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Majko mila i draga. Nemogu vjerovati. Ovako ide. Zemlja izmjenjuje dan i noć. Tokom dana oblaci mogu zakriti Sunce. Isto tako vjetar može puhati pa prestati puhati pa ponovo početi puhati. Jesi sad skužio ili to trebam detaljnije razraditi.
Solarne ploče uvijek proizvode el. energiju čak i kad je oblačno, samo ne proizvode u jednakoj količini kao kad su direknto izložene suncu. Evo pa čitaj o tome:
http://www.spgear.org/category/4257/solar-panels.html
I naravno da će bit perioda kad neće sunce sjat više dana il će vjetar biti preslab, stoga se kućni sustavi proizvodnje el. energije uvijek nadograđuju sa punjivim baterijama kojima kapacitet ovisi o cijeni.
U svakom slučaju, u mojoj prije izrečenoj izjavi su baterije uračunate
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Da si malo čitao šta su pisali vidio bi da je riječ o perpetum mobiletu. Free energy = perpetum mobile(eta > 1)
ne, free energy nije nužno perpetum mobile
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Sunčeva energija nije besplatna.
dobro, ako ti tako veliš
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Znaš li koliko se energije potroši na proizvodnju silicija i poluvodiča? Znaš li koliko trebaš visoko kvalitetnog stakla za prekriti fotovoltaike?
evolucija tehnologije također donosi smanjenje troškova. da, te stvari SADA koštaju, ali masovnom proizvodnjom bi se cijena smanjima... kao što je nekad prvi PC koštao desetke tisuća dolara i bio spor (naspram današnjih) a danas takav PC ne verijedi ništa i samo jedan čhip iz današnjih PCja je neusporedivo jači neg cijeli taj prvi PC

Skrenuli smo daleko na offtopic
Ges is offline  
Odgovori s citatom