Pogledaj jedan post
Old 14.10.2017., 10:59   #6209
Kao svaka prava kucna mimozica odgojena na dehidratu, moji Silvio i Joshira su ispocetka u kosti blejali s tupim pogledom "sto da ja sad radim s ovim"? Tako da smo na pocetku sirove prehrane stavljali mljevenu ljusku jajeta a onda kad sam nabavila masinu za mljevenje mesa (obicnu, rucnu) poceli smo mljeti pileci trup i vratove tako da pocnu unositi kost barem u nutritivnom smislu a za zvakanje im ostavim vece komade pileceg zeluca ili juneceg jezika da malo "vjezbaju"..

ALI! proslu nedjelju je Silvio iznadio i mene i sebe dala sam mu vrh pileceg krilca i ono..,krenulo njuskanje, neko sramezljivo grickanje...da bi nakon par minuta cula hrskanje i dodjem vidjet i frajer pozderao sve a prije dva tjedna kad sam mu dala to isto, izgrickao je meso izvana i ostavio....brzo se apgrejdao! Onda sam ga jos 15 min promatrala sa *heavybreathing* facom hoce li mu se nesto negdje zaglaviti i hoce li riknut Joshira mi jos uvijek ne zeli zvakati kosti al pokusavat cu i dalje.
E da i sto se tice mljevenih kostiju, masina je br.8 (velicina rupica) i komadici ispadnu sitni, nista opasno nit ostro.

Vjerujem da si vec upoznata sa koje kosti i sto i kako, al evo ponovit cemo za ostale koj mozda ne znaju - pilece kosti su meke i macke bez problema mogu sazvakati vrh krila, vrat i rebra. Ne preporucaju se vece kosti tipa ona od batka ili ona veca od krila. Nikako kuhano, uvijek sirovo. Mozda je najbolje poceti s tim vrskom krila jer je sitno i meko, samo makni onu neku "bodljicu" sa strane(ja = hipohondar).. Prepelica takodjer ima meke kosti i sitna je ali nikako da ju nabavim, mozda nije ni potrebno. Pokusala sam i s misevima, dlakavi i onaj pinky al tek su u to buljili ko da je palo s Marsa XD Joshira je sramezljivo prozvakala nozicu i njusku od pinkya al nista vise od toga...ah. Mimoze
Joshira is offline  
Odgovori s citatom