Pogledaj jedan post
Old 23.10.2017., 19:19   #79
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Najveći problem KC nije što je "određena mase ne razumije", nego što određenu masu KC uopće ne interesira. Točka.
Ne interesira ih nauk, struktura, djelovanje, a interesira robotika, genetika, medicina... I ne postopji nikakav opravdani razlog da ih se prisilno upoznaje s KC. Koga interesira, neka poviri kroz prozor gdje je zvonik, tamo je obično i crkva, vrata su prilično velika, i hrabro naprijed.
Ako su njihovom voljom njihova vrata svima otvorena (a nisu baš svima), ekvivalent s moje strane ne postoji, ja biram tko mi paše kao gost. Kad idem u školu, očekujem naučiti nešto o računalu na kojem radim, a ne da tamo bude prioritet natjecanje u lijepom crtanju Sv.Ivana i jaganjaca, u boji.

I sve što me sputava u mojim pravima, a u ime nečijeg uvjerenja, smatram agresijom.
Ne razumijem zašto si na ovoj temi ? Ne samo ti ,već dominatnu većinu ljudi na ovoj temi čine ljudi koji nisu vjernici.
Jel' i to neka prisila?

Nadalje,..kamo sreće da ih interesira robotika,genetika i medicina.Nitko sretniji od mene. Onako sad malo loptaški..odmah potpisujem da svi idu čitat/studirat i djelovati u genetici,robotici i medicini i neka nikada u Crkvu ne udju vise. Potpisujem,i to kao vjernik. Ali to je,kao i odlasci u Crkvu, zahtjevno i obvezujuće,ako stvarno želiš bit šampion u nekom od spomenutih područja,eh onda...brzo svi odustanu.. te je teško,te profesori ne valjaju,te je beznadna situacija u državi,te to zatucano društvo,te je ovaj dobio posao preko veze,te..n-razloga u kojem nikada ne postoji nijedan koji uključuje ocjenu koliko se xy potrudio.

Btw, izrazito interesantno bi bilo istraživanje na temu odnosa ljudskih svjetonazora i njihovih profesija. Dakle,koje studije biraju ljudi konzervativnijih svjetonazora,koje liberalnijih. Kojih su struka vjernici,kojih nevjernici i sl.
Mislim da bi takvih istraživanja naša platforma 112 izbacila već 100injak da rezultati nisu poražavajući za njih same pa se tako drže istraživanja o tome koliko djece misli da je NDH zločinačka tvorevina i kakvim djeca smatraju LGBTQKSDJNVNS osobe. Kako neko reče,puna usta informatike,a kad zagrabusi drž se srpa i čekića. Dakle,uđi u prvu bolnicu najbližu sebi pa provjeri kakvih su svjetonazora većina doktora recimo..naći ćeš većinu prezimena iz onog 'mrskog' zatucanog dinarskog pojasa...a od naših progresivaca ni P.

Vjerojatno ih je tamo hdz postavio,ili imaju kupljene diplome..očekujem takvo nekakvo objašnjenje.

Da ne zaboravim,molim te mi navedi gdje KC prisilno upoznaje sama sa sobom?
Misa nedeljom na HRTu? Prebaci program. Crtanje Sv.Ivana i jaganjaca,u boji? Stvarno traumatično iskustvo.

Viđaš li sv. Ivana na plakatima u tramvaju ili su to ipak polugole žene koje poziraju za calzedoniu?


Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Šokantno je koju količinu moći KC ima u stvarnosti, a ne da se šokiramo što nema i veću.
I kakve veze ima KC s geopolitikom?? Ma kako stara i dugotrajna bila?
U stvari, ja griješim, Kc stvarno ima velike veze s geopolitikom, iako predstavlja vjeru, koja bi trebala biti introvertna pojava po svojoj prirodi.
1,2 milijarde ljudi su u svijetu Katolici. Stoje iza toga imena,kao i krovna organizacija. Imaju ime,prezime,hijerarhiju i kao takav čine entitet čiji cilj djelovanja nije nasilno pokrštavanje preostalih 5 i po miljardi ljudi nego briga za očuvanje vlastitog entiteta.
Tko stoji iza LGBTQ zajednice? Koliko ih je? Koji su njihovi ciljevi?
Odgovora nema,ali im je moć u rangu KC,ako ne i veća.
Tko procnjenjuje njihov moral? dosljednost? novčanu moć?
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post

I u čemu je problem, to što pojedinac može birati između (najmanje) dvije opcije, od kojih se jedna tebi ne sviđa?
Pa ćeš ti (i slični) odrediti konveciju, kojim bi trebali birati "ispravnu" opciju?
[/QUOTE]

Pojedinac može birati između milijardu opcija. To eto čak i katolik zna i poštuje,ponekad mi se čini jedini ,na ovome lokal planu. Bog ti je dao slobodnu volju i on je poštuje,a kamoli neću ja tvoju.
Ono na što aludiram je građenje kohezije na temelju nekog imaginarnog opresivnog vjerničko-patrijahalnog režima iz kojih su se,eto naši vrli pojedinci istrgnuli epskom razboritošću i neupitnom superiornošću njihovog intelekta naspram te srednjovjekovne struje. Opisuju tu opresiju u najmanju ruku kao da su pobjegli iz sovjetskog gulaga i onda umisle da je svaka njihova,sveto pismo.

Najčešće završavaju nesretni,neispunjeni i razočarani,ali u svome padu povlače i ostale za sobom. Sve zbog svoje uskogrudnosti,bahatosti i prepotentnosti koja ih priječi da uvide da nisu svu pamet svijeta popili samim time što su se rodili 2017. godine,već da za njih same,ali i društvo općenito uvijek može i uvijek će vrijediti neka iz srednjeg vijeka.
killy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction