Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 18:03   #7328
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
ajmo preskočiti prepucavanja i pokušati razgovarati konstruktivno, može?

evo recimo, upravo da ti objasnim koliko je vaš gospodarski rast nikakav, a tebi je to jedan od razloga glasanja za Vučića. znači upravo čitam da je hrv gospodarski rast procjenjen na 3,2 posto. i pomislim, nije loše, a onda otvorim vijest...

i pročitam:



odmah mi se naš rast čini nezadovoljavajućim! jer očito da se može i više rasti, nema krize, Europa je u nekom naletu! ako recimo i siromašna Rumunjska i bogata Irska mogu rasti 5%, što mi ne možemo?

sada stavi to u kontekst vašeg rasta od, šta, 2%? a baza je nikakva ionako. o ovome sam već pričao.

inače i hrvatski deficit je smanjen na nekih 2% (vaš je sada oko nule, je li?), i naš je dug pao, znači nikakve rezultate taj tvoj nema već je dovoljno bahat i bezobrazan i to očito ostavi efekt na dovoljan broj ljudi. a i taj broj nije neki veliki. pola ljudi izađe na izbore, pola glasa za njega, eto ti kako je na vlasti.
U vezi BDPa, Srbija dosta zavisi od poljoprivrede. Dovoljno je da ne padne kiša u Avgustu, i eto pada BDPa. Navodnjava se svega nekoliko procenta.
Znači to što BDP nije porastao par posto više od predviđenog ne znači ništa.

Sačekajmo kraj godine pa onda možemo o tome

A što se tiče HR."Komisija očekuje i nastavak smanjenja javnog duga, koji bi ove godine trebao pasti na 80,3 posto BDP-a"
Hrvatska vlast nema hrabrosti smanjiti plate a kamoli penzije, i time dovesti javni dug na prihvatljivu meru. Skidanje po par procenata godišnje je ništa.

Tjah, ne može i jare i pare, i štednja i rast BDPa. Da nismo smanjivali plate i penzije sigurno bi BDP bio veći, ali i zaduženost u odnosu na njega.

Najavljeno povećanje će svakako uticati na rast.
Prvan25 is offline