Pogledaj jedan post
Old 20.03.2008., 11:45   #646
Pa da i ja doprinesem savjetima za kucnu radinost...
Najvise problema imam sa petama koje se dosta `okoze` i stvrdnu vrlo brzo.
Pedikerke su mi UVIJEK govorile da tu nema spasa i uzele bi zilet u ruke i kidale. I onda bi mi nakon njih ostala peta osakacena. Mojoj mami su cak toliko duboko ziletom zarezali posred pete, da joj je rana zarastala 6 mjeseci

I onda vam je meni moja mama otkrila tajnu. Turpija za pete...
Imate kupiti u DMa za kojih mozda 15ak kn.
Recept je sljedeci:
namoci noge 20ak minuta, izvadi jednu nogicu iz vode, posupaj vodu rucnikom i pusti 15ak sekundi da se voda jos malo osusi, oboruzaj se snagom i navali turpijat pete.
Jel vas ikad preprzilo sunce, pa bi vam se koza pocela gulit? I onda kad bi se malo protrljali, koza bi vam se u bijelim komadicima gulila? E pa upravo tako vam se pocme gulit koza sa pete kad turpijate. Turpijat mozete sve dok vam se dosta smanji to guljenje koze.
Isto to mozete napraviti i na palcu i na svim ostalim dijelovima stopala.

Ako vam se npr. koza vise ne pocme gulit, a pod prstima osjetite da vam je jos tvrdo tu di turpijate ili vas pocme malo bolit, vratite nogu u vodu, bez obzira sto s njom niste zavrsili, navalite na drugu, pa se posli vratite opet na nju.

Ja svaku petu tj. stopalo turpija cca. 10 minuta, sa mozda 2-3 ponovna mocenja svakog stopala.

Nakon toga namazem stopala bilo kojom MASNOM kremom, najbolja je nevenova mast, i obucem carape. Obicno nakon toga idem spavat pa lipo cijelu noc tako.

I stopala su vam sljedecih min. mjesec dana lijepa, glatka.. ko bonboncic!

NAPOMENA: Ne idite s tom turpijom na ostali dio tijela, kao npr. gornji dio stopala ili gleznjevi tj. zglobovi!

P.S. Naravno da prije turpijanja mozete odrezat nokte, pogurat kozicu i sve ostalo za uredit stopala...
Jedini bed je sto onda tu vecer ne mozete nalakirat noktice
Ali isplati se! Pete su zakon nakon toga, cijelo stopalo fino mekano... mmmm...njam njam
tate is offline  
Odgovori s citatom