Pogledaj jedan post
Old 05.01.2013., 15:56   #8707
Mislim da je potrebno ipak malo ublažiti kritiku prema francuskoj strani jer se ipak, unatoč svemu radi o jednoj od vodećih zrakoplovnih sila u svijetu, bez obzira na sve negativnosti, koje se isto tako mogu pronaći u svim zrakoplovstvima svijeta, pa tako npr. i problemi RAF-a za vrijeme Falklandskog rata i unatoč tome su dobili rat (ako se ne varam dio Harriera je imao neispravne radare). Argentinski način uporabe njihovih Mirage III je i do danas primjer kako ne treba koristiti borbeno zrakoplovstvo. Tako kompleksni i veliki sustavi jednostavno su predestinirani za takve pojave.

Kada je riječ o borbama zrakoplova protiv zrakoplova mora se reći da tim borbama mogu pobjednika odlučiti mnoge stvari, uključujući i sreću. Ovisno o tome kako je zrakoplov opremljen (avionika), naoružanje, faktor iznenađenja, teren, vremenski uvjeti na kraju krajeva i pilot. Ovisno o tome koliko sati naleta ima pilot u tom tipu zrakoplova, bez obzira na obuku, kakav dan imaš danas. Nekada mi polazi sve za rukom nekada ne. Bilo kako bilo ja bih bio presretan kada bi HRZ bio na 20% onih sposobnosti kojima raspolaže AdlA uključujući razinu uvježbanosti pilota, zrakoplove kojima raspolažu, opremom, organizacijskom razinom, logistikom i sl. Uostalom ne možemo svi voziti Mercedese, nekome je i Ford sasvim dovoljan, pogotovo ako se trenutno vozikamo u derutnim Ladama. Ja bi bio prezadovoljan, a vjerujem i mnogi piloti HRZ-a kada bi Ladu mogli zamjeniti Fordom, pa makar taj Ford bio i taj Mirage 2000.

Zadnje uređivanje Buck : 05.01.2013. at 16:24.
Buck is offline