Pogledaj jedan post
Old 05.04.2010., 14:12   #1131
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Danas sam u pohodu na zdravlje, pa ajde da se i ovdje javim
Htjela bi da mi netko, ako je moguće, malo opiše konkretne simptome dermatitisa.
Prije 10 dana na licu mi se pojavilo prvo crvenilo, pa svrbež i onda nekakvi potkožni prištići u oooogromnom broju Najviše na bradi i obrazima. I inače mi je suha koža, ali sad je grozno suha, pa sam mazala svakakvim kremama (i vjerojatno pogoršala stvar), Diprogentom, ali ne prolazi. Sad me malo manje svrbi ali se guli i peče. Uglavnom, grozno izgleda i neugodno je.
Da li je to to ili sam fulala temu? Urtikarija nije, ali nekakav osip je, a ne znam zašto, zbog čega ni kako.
Na alergo testu jedino sam imala reakciju na mlijeko, ali ga i dalje pijem jer je reakcija bila minimalna, pa si mislim, možda se sad nešto promijenilo pa je ovo nekakva alergija? Ne znam, luda sam više od svraba!

Supercow, jesi li bila kod dermatologa? Što su ti rekli?

Lijep pozdrav svima

Inače, ovaj post skoro kao da sam ja pisala, osim uz malu iznimku a to je da ja imam užasno masnu kožu. Uglavnom, problem se javljao i prijašnjih godina, svrbež na licu, najviše obrazi i to visoko, ispod očiju. Sitni crveni prištići, bez sadržaja. No, nekako je to trajalo po par dana pa nestajalo. Sad je već mjesec dana i čini mi se da se pogoršava. Bila sam kod dermatologa zzbog nečeg drugog, pa sam joj usput to pokazala, kaže ona rosaceiformni dermatitis

Popodne ću probati ovo s razblaženim jabučnim octom, čini mi se super ideja, obzirom da mi je dermatologica rekla da ona to preporuča i nakon laserskih tretmana.

Da li da tražim alergotest il da prihvatim ovako od prve izrečenu dijagnozu? Nisam primjetila nikakvu koincidenciju pojavljivanja svrbeža i crvenila s nekim uzimanjem hrane, čini mi se da me smeta zrak u uredu, zatvorene prostorije, možda suhoća zraka
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom