Tema: Tunis
Pogledaj jedan post
Old 17.08.2017., 11:31   #6028
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
koji dio Tunisa vas zanima?
ja sam putovala poslovno u mjesecima listopadu i u ožujku, i mislim da je za individualna putovanja sve normalno kao u bilo kojoj europskoj zemlji kad nije ljeto - posjećuješ gradove i turističke atrakcije (iz Tunisa u Kartagu, Sidi Bou Said i slično), koristiš javni prijevoz (vlak) itd. pomaže jako ako se govori francuski, taksiji u Tunisu su jeftini (osim ako je aerodrom u pitanju, tu svi polude s nabijanjem cijena). sigurna sam da se mogu naći lokalni vodiči. ne znam jedino za resorte na moru (jesu li otvoreni u siječnju), odlaske u pustinju i periferna mjesta, tu nemam iskustva, ali čitam po forumima (Lonely Planet Thorn Tree) da ljudi normalno posjećuju zemlju individualno izvan sezone. meni je sigurnije kad se izgubiš među lokalcima, nego u resortu, jer su zadnja dva teroristička napada targetirala baš turiste. ali prošlo je dvije godine od toga. ja sam bila u listopadu 2016. i bilo je sve ok. lokalci pričaju da policija dosta razotkriva i suzbija radikale.
može se letjeti iz Venecije, može i preko Istanbula...
Iskreno nemam pojma koji nas dio Tunisa zanima. Zanima me turistički "hodam okolo s fotićem i slikam se na devama" evo sramim se...

Evo doista ne znam ništa o tome kako bi to izgledalo van sezone obzirom na to da jedinu sliku o tome kako to izgleda imam preko stranica agencija koje više manje nude kupanje, sunčanje i hranjenje zajedno s ponekim izletom.
msimba is offline  
Odgovori s citatom