Pogledaj jedan post
Old 07.07.2012., 14:21   #10
Quote:
VladimirLenjin kaže: Pogledaj post
Eto, ja baš mislim da nije pravedno ocijeniti dijete po crtežu ili tome sličnom. Svih 8 razreda osnovne škole sam muku mučio s tim crtanjem ovoga i onoga i nije išlo. Iz nekog razloga "sadržaj prilagođen nižim uzrastima" u nižim razredima uopće ne odgovara onome što bi trebao biti.

Ne bi mu trebalo rušiti. Naš obrazovni sustav smrdi od glave, ali ako ga uzmeš kao zadanog - sve te ocjene na kraju vode nečemu i smatram da se djetetu ne može onemogućiti upis u određenu školu na bazi suštog talenta. Pravdu u ocjenjivanju nećeš postići promjenom ocjenjivanja nego kadra koji ga provodi i načina na koji ga provodi. Svi bi vi mijenjali djecu i njihove stavove a nitko se ne zapita kakva je okolina u kojoj se obrazuju i da li je način pravilan.

Trud vrijedi u neku ruku. Zalaganje je prilično važno kao osobina u napretku u obrazovanju, a opet ne možeš imati pravednu ocjenu znanja kada sam prijenos tog znanja u većini slučajeva ne valja. Ponovno - prvo mijenjati sustav.
a kako onda gledaš na ocjenjivanje lektire tj. kako je se uopće može ocjenjivati: obično je skinuta s neta
dtomas is offline  
Odgovori s citatom