Pogledaj jedan post
Old 24.06.2012., 16:47   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa 20 minuta je sasvim uredu, sirupi djeluju sporije zato su i bolji je jer uzrokuju nagli pad temperature.
das panadol, nakon 20 minuta u kadu do struka, voda nekoliko stupnjeva hladnije od nje, ne zaljevat po glavi.
temp ce pasti sasvim sigurno.
ako ne pada, das ibuprofen, ili ako je temp narasla pabrze od dozvoljenog razmaka za paracetamol
Poslije joj je spustilo temperaturu - spustilo= nije bila 39 sa nešto, nego je varirala izmeđi 37 i 38.3...... tuširanje pomogne trenutno, tj. onaj tren kad je izvadimo iz vode ona opet gori.





Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Mene zanima zašto dotičnu nisi pitala odkuda joj ta tvrdnja???
Razlika između paraenteralnog(na usta) i rektalnog(na dupe) doziranja je u načinu apsorcije lijeka, s čepićima se izbjegava tkz. prvi prolaz kroz jetru i zobg toga lijek dijeluje puno nrže..a prednosti kod male djece su točnost doziranja, lakše doziranje, manje dijece pokenja čepić nego što ih pljune ili ispovraća sirup..
A debelo crijevo i nije neki organ
Temperatura niti ne moze pasti prije 20min jer sirup ne djeluje prije tog vremena niti jedan..dok čepić bi već mogao..uz isti treba primjeniti i ostale nemedikamentozne metode spuštanja temp.(tuširanje, hladni oblozi)..
O načinu primjene ibuprofen sirupa je najbolje pitati liječnika ili ljekarnika..tako i piše na njemu
Rekla je sa nekog seminara di su gostovali i neki strani stručnjaci i nije se odnosilo samo na lupocet, nego na čepiće općenito.

Moja inače s guštom guta sirupe, no kod temperature sam preferirala čepiće jer su mi bili nekako pouzdaniji......

Kad bi se barem tu javio netko, tko nam zna malo više reći o tome......
Žena me stvarno isprepadala
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom