Tema: Papa Franjo
Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 20:22   #1673
Meni kod sadasnjeg pape pomalo smeta sto je postao omiljen u medijima ko rock zvijezda (pogotovo ljevim). Iako Biblija na vise mjesta upozorava da kada vas svijet hvali i odobrava nesto ne radite dobro,cak i sam Isus kaze "progonit ce vas kao sto su i mene..".
Osim toga fokus sadasnjega pape nije moral i etika (sto bi vjerskom vođi trebao biti prioritet) vec socijalna,materijalna prava i državne mjere kao da je predsjednik sindikata.

S druge strane katolicka juzna Amerika zajedni s Mexicom grca u nemoralu,prostituciji,mafijaskim klanjima o cemu ne cujemo ni rijeci,a ipak je rijec o pretezno katolickim zemljama.

Za vjernika sirimastvo nije glavni fokus nikada. Ono moze biti posljedica ili nusprodukt. Fokus treba biti zivot u skladu sa Isusovim ucenjem,bilo da ste bogatas ili siromah.

Usmjerenost na materijalno odlika je ljudi koji su lišeni duhovnog. Zbilja ne razumijem tu fokusirsnost na materijalno,imigracije itd dok katolici u Europi kopne uzduž i poprijeko a crkve se prodaju ili pretvaraju u kockarnice (Belgija)
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom