Pogledaj jedan post
Old 08.11.2017., 22:45   #4478
Peglaju oni i dalje po svom i dociraju, valjda kako vrijeme ističe nervoza raste.


http://www.seebiz.eu/knez-za-sloveni...aze/ar-165573/

.. ZAGREB - Granični spor između Hrvatske i Slovenije je za Ljubljanu otvoreno pitanje samo do one mjere koja se odnosi na provedbu arbitražne odluke, kazala je u srijedu slovenska veleposlanica u Hrvatskoj Smiljana Knez.

"To pitanje smatramo otvorenim samo do one mjere koja se tiče provedbe arbitražne odluke (...) za nas je moguća samo primjena", rekla je Knez na predavanju

"Slovenija i njezina vanjska politika" u Klubu Društva hrvatskih književnika u organizaciji Hrvatskog diplomatskog kluba..

Podsjetila je, međutim, da u samoj odluci suda piše da se države moraju dalje same dogovarati o detaljima te da bi slovenska strana željela nastaviti razgovore.

"Ali s hrvatske strane trebaju prvo doći neki konkretni prijedlozi (...) imamo nešto na stolu, provedimo to i idemo dalje", dodala je Knez.
Hrvatska, međutim, ne priznaje arbitražnu presudu jer je Slovenija kompromitirala proces njezina donošenja i odbija je provesti, a Sloveniji predlaže da se granični prijepor riješi bilateralnim pregovorima.

Govoreći o Schengenu istaknula je da je u "objektivnom interesu" Slovenije da se schengenska granica pomakne što dalje, ali da svaka zemlja "mora napraviti svoju domaću zadaću".

"Imate vrlo dugu i neriješenu granicu s BiH, vrlo složenu situaciju glede granice sa Srbijom (...) mora se znati gdje su granice", istaknula je veleposlanica i dodala da se, što se tiče ulaska Hrvatske u Schengen, "nada najboljem"....
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom