Tema: Turska
Pogledaj jedan post
Old 25.06.2003., 00:40   #12
Quote:
slafko kaže:
rimski? Efez je stari grčki grad. tamo vrijedi otić pogledat ruševine (iako je danas sve zaraslo i mislim da je močvara)... ali dobro, ipak je to grad gdje se nalazilo jedno od sedam svjetskih čuda. (Artemidin hram). a ako me pamćenje služi, u turskoj se nalazi i Halicarnasus u kojem je bilo još jedno čudo svijeta - Mauzolej kralja nekog... a kad ste već tamo, možete skočit i do Rodosa koji je otok preko puta. tamo bijaše Colossus.

ali ako niste history-freak ne morate.
ako se kršćanski fanatik, ipak možete skočit do Efeza i pogledat kome su to apostoli pisali poslanice i zašto.
Slafko pa majka ga ne rodila i Ephesusa bio sam tamo proslu jesen.
Nit je Grcki nit je zaraslo a bogami nema ni mocvare samo kamenje. Dapace Austrijanci su sve tako krasno renovirali i sve je jako jako lijepo.
Ak hoces imam i slike.osnovali su ga Ionians pa osvojili Perzijci pa Aleksandar Makedonski ali sve sto je tamo izgradjeno su napravili Rimljani a kasnije uzeli seldjuci pa Turci.eve prva dva linka na Gugleu pa ak ja lazem laze i Gugle a bio tamo i ljepo sam se prikrpao nekoj grupi engleza i imao besplatan tour guide.(turci cak znaju i Japanski i melju ga japancima sve u 16)


Ephesus is the best-preserved classical city on the Mediterranean,and perhaps the best place in the world to get the feeling for what life was like in Roman times.

. Ephesus was the most important Roman city of proconsular Asia. Situated at the mouth of the Cayster River on a gulf of the Aegean sea, it flourished as an important commercial and export centre for Asia
Roko is offline  
Odgovori s citatom