Pogledaj jedan post
Old 07.08.2007., 19:30   #14
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
neki aktvni ugljen valjda.. kupis jednu posudu od litre litre i po i u to ide filter koji treba mijenjati jednom mjesecno.. ja ga mijenjam svaki drugi mjesec.. uklanja 90% ovoga, 95% onoga.. sadrzi aktivni ugljen sigurno.. ne znam dal jos nes..

najprije ne kuzim uopce protiv cega si, i za sto si?

kazes da sam filtriras vodu, da bi u drugom postu postavio tezu kako je vodovodna voda dovoljno kvalitetna za pit?

valjda si mislio da ali pod uvjetom da placam 50 kn mjesečno za filter ? koristim i ja filter kao ti, ali onda to vise nije vodovodna voda, nego prociscena vodovodna voda, o cemu onda pricamo ?

ja sam ti naveo cinjenice s wikipedije i iako nasa voda vjerovatno zadovoljava standarde (prociscena je sigurna) ja dizem palac za izvorsku flasiranu vodu, jer ja osjetim razliku kad pijem takvu vodu i makar i prociscenu. u pocetku mi je ta prociscena bila bljutava, a sada kad popijem neprociscenu okrene mi se zeludac.

dakle, ako govorimo o kvaliteti, onda ne znam sta ti tu nije jasno - izvorska voda je sigurno cisca i kvalitetnija od prociscene vodovodne.

"prirodna izvorska voda sa izvora Sveta Jana
-voda koja se crpi iz 800 m dubokog izvora i da je starost vode procijenjena na oko 3000 godina
-zbog dubine i granitnog sloja iznad njega izvor izvanredno hidrogeološki zaštićen od onečišćenja
-voda izrazito stabilnog i ujednačenog mineralnog sastava i mikrobiološke čistoće"

kvaliteta ima svoju cijenu, a neko ce dat za vodu umjesto cigareta, 1.5 L Jane kosta 5 kn, dakle za cijenu tvog filterčića popijemo 15 L vode vrhunske kvalitete s izvora dubokog 800 m, a za cijeli mjesec bi potrošili 50 kn više da pijemo izvorsku vodu nauštrb tvoje filtrirane, a to je 2,5 kutije cigareta više pa ako ti štediš na vodi, bravo.

dakle kao što vidiš relativno je to prijatelju....
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom