Tema: Strijelac
Pogledaj jedan post
Old 08.11.2007., 15:32   #86
evo i ja sam ponosni strijelac, tj. strijelcica

ovo sam ja nasla



To je aktivan vatreni muški znak, u mitologiji je predstavljen strelicom okrenutom prema gore, kentaur koji je ljudskog oblika u gornjem dijelu tijela i životinjskog u donjem. Kao deveti znak predstavlja devetu kuću zbog koje voli daleka putovanja, strane zemlje, duga putovanja morem, viši oblik života, filozofiju, astrologiju, religiju, jezike, avanturizam.

Ovi sretni ljudi imaju Jupiter kao vladajući planet zbog čega su bezbrižni, veseli, površni, često dosađuju savjetima i vole sve komentirati, ponekad su svadljivi i nepotrebno borbeni iako zapravo želi izbjegavati uzaludne rasprave. Gonjen instinktima životinje i težnje k visinama muče ga dvojbe i bolna razmišljanja, koja olakšava stvaralačkim radom. Suvladar je Neptun, koji uz ljubav prema alkoholu stvara i zanimanje za drogu, glazbu, hedonizam, duhovnu ljubav i prijateljstvo. Zanimaju se za afrodizijake, stranu kuhinju i sve što je neobično, tako će i probati jela koja većina zaobilazi u širokom luku. Žele otići od svoje obitelji, zavičaja i dosegnuti viši duhovni ili socijalni nivo. Postoji jedna vrlo religiozna crta zahvaljujući Jupiteru, naročito u mladosti. Vrlo se zanimaju za crkvu, ali s godinama postaju skeptični prema dogmi, i preispituju ranija uvjerenja u potrazi za savršenstvom vrijednosti.

Ostaju vječna djeca, vole živjeti u svijetu mašte (punom princeza i vitezova na bijelom konju), dugo zadržavaju mladenački izgled i mladi duh, a svojom direktnošću i iskrenošću često znaju nenamjerno povrijediti ljude oko sebe, ne zna lagati, ali zato izvanredno otkriva laž. Ovi vatreni Jupiterovi ljudi ne mogu podnijeti da ih optužuju za neiskrenost. Nepravedna optužba ili kleveta protiv njegovog integriteta razbukta pravedni gnjev, ali nakon izuzetno bijesnog izražavanja temperamenta, tipični strijelac osijećati će grižnju savjesti i nastojati će to popraviti.

Uvijek je dobre volje prema svima, ljubazan, velikodušan, ali s druge strane ne trpi ograničenja i veliki je branitelj svoje slobode. Ne voli ustaljene običaje i kada jednom krene u nekom pravcu teško ga je zaustaviti, često ima višak energije i samo ga sumnja u ispravnost izbora može usporiti. Strijelac ima izuzetnu sposobnost života u skladu s drugim ljudima, bez problema pridobiva naklonost drugih, jer je fer, tolerantan i raspoložen za kontakt sa svima i u te odnose ulazi bez tajni i računica. Darežljiv je i smišlja originalne poklone za svoje prijatelje, a samoću toliko mrzi da će čak i odustati od putovanja, koja obožava, ukoliko nema društva. Prijatelji mu se mogu otvoreno povjeravati i tražiti utjehu, jer strijelac uspijeva buditi životnu radost i nadu u budućnost. Spremni su organizirati velike zabave, ali isto tako vole kada im prijatelji dolaze nenajavljeno.
jbone is offline  
Odgovori s citatom