Pogledaj jedan post
Old 06.04.2008., 09:48   #95
Kod moje bebačice je počelo tako da je bilo po osam dana bez stolice dok je bila samo na prsima (5-6 mjeseci). Počeli smo sa dohranom sve po propisu i to strogo ocijeđeno, ribano i gnječeno. Uglavnom nastavilo se. I ispostavilo da je imala tu fisuru. Znači zbog tvrde stolice je guza dobila malo napuknuće pa je to bolilo . Zbog toga je opet stiskala guzu u nije htjela kakati pa bi se kakica još više stisnila. I tako u krug. Ja sam joj štapićem za uho (umočenim u maslinovo ulje lagano stavljala u guzu), tako njegovala tu ranicu i postizala da kakica lakše izađe. Osim toga morala sam postići da stalno ima mekani kakicu da se to ne događa ali i redovnu stolicu. Da, sad mi pada na pamet da je to trajalo dugo jer se tek sredilo sa time šta sam joj svaki dan davala naranču a to je sigurno bilo oko jedne godine starosti. U međuvremeu sam kupila portalak ne govoreći da je za bebu. Uzela bocu u ruke i pročitala uputstva. Uglavnom je pisalo da su tu neki šećeri koji zbog svojih djelovanja povećaju volumen kakici i olakšavaju probavu bez da imaju neki drugi učinak na organizam. (Mislim i prije sam se srela sa portalakom pa sam znala da je ok ali sam morala opet pročitati kad je već za bebu.)
Uglavnom naranča je u konačnici sa svim ostalim mjerama spasila slučaj. Meni je ostala navika da voće i dan danas kupujem tako da ima onog koji čisti i koji stiska. Banane rijetko.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom