Pogledaj jedan post
Old 10.09.2009., 12:46   #60
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Svaka čast!
I ako je naše gore, trebamo reći da je bolje, ljudi moji što mi volimo sami po sebi pljucati, pa kad si vidio srbina da pljuje po svojem oružju, amera, ili koga drugog, samo mi svoje ne cijenimo. Ja jesam za VHS, i da bude gori od G36, opet trebamo svoje kupit. A ni taj H&K G36, ne bi bio tako sjajan da ga je proizveo neki deda Mate i da mu je ime GŽNJ-36.

Pitanje je koliko gori...kupovina VHS bi bila opravdana smo ako bi puška bila 10-15% lošija od G36 (u smislu trajnosti, jačine trzaja i sl.), a u isto vrijeme 40% jeftinija. Jer ipak trebamo jedno 20.000 VHS da zamijeni sve kalaše, kako kaže Vukelić zvani Branko.

Iako, kad i ako se donese odluka o nabavci VHS, zaboravljamo da se neće odmah naštancat svih 20000 komada, već će vjerojatno ići u tranšama, po 1000 ili 2000 godišnje. Onda se može nakon par godina pristupit nekim modifikacijama ako bi bili uočeni neki nedostaci...tako je i vani, šta, imaš M16A1 i sl. To treba očekivat jednog dana, VHS A2 ili sl.

Trebali bi napravit i 7.62mm verziju da se potroši sva sila streljiva koje imamo, nešto ala FN Mk17, i to da bude zamijenjiva, promijeniš cijev i zatvarač i imaš natrag 5.56.
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom