Tema: Trading room
Pogledaj jedan post
Old 27.12.2012., 01:52   #7
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
1. Najam
..o detaljima kad vidimo koliko ima kandidata.


Rijetko se stvari pomaknu iz ove točke
Iz svega se može razviti jako lijepa priča. Naravno, rizik je uvijek prisutan.
Moje osobno iskustvo sa Webex platformom je odlično, ustvari već godinama ne znam da ima nešto bolje. Cijena je vrlo povoljna u odnosu na ono što nudi a to je pouzdanost. Druga dobra stvar je sharanje java ekrana tj charta uživo.

Jedno od viđenja tog trading rooma je da svaki član može pristupiti roomu kada želi, kao kada dolaziš na fizičku lokaciju u neki klub. Cijeli dan, par puta dnevno, par puta tjedno itd. Na licu mjesta informira se od strane članova o najvažnijim stvarima tj koji je predviđeni mid-term i short-term smjer za main parove. Nije da je teško sam uočiti ali lakše je ako smjer vidi više članova. Dalje je stvar individualne taktike i tradinga, od scalpinga preko swinga do long term trgovina. Tu je najvažnija samodisciplina članova da ne dođe do nadmetanja u mišljenjima već samo iznošenja vlastitih opservacija. Pošto je tehnička analiza egzaktna 'nauka', ne bi trebalo biti previše razlike u mišljenjima, samo pogrešnog interpretiranja teh. analize (moje iskustvo).

Drugi način je da room netko dobrovoljno moderira i služi kao host. No to iziskuje dosta vremena i truda, nisam siguran da netko to ima.

Po meni kritično je da bude jezgro od 5-6 članova koji bi dolazili relativno redovito (svaki dan ili 3-4x tjedno). Ako toga nema znači nema ni dovoljnog interesa što opet govori samo za sebe

Pozdrav

P.S. kao odgovor dBase-u, mislim da je ova virtual opcija jako dobra. Najbolja varijanta osim dobro opremljenog pravog trading rooma. Ja sam putem webexa držao tečajeve englezima (koji su to uredno plaćali), bez ikakvih problema. Bolje nego gubiti vrijeme na putovanja

Na kraju, mislim da to ne treba biti neka površna grupa ljudi koja želi zaraditi lovu na FX, nego skup ozbiljnih entuzijasta koje intelektualno intrigira ovaj posao. Naravno zarada je samo eventualna posljedica iliti nagrada za intelektualni trud

Zadnje uređivanje rolandus : 27.12.2012. at 02:08.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom