Pogledaj jedan post
Old 08.11.2016., 15:40   #1
Uklet od strane Boga?

Bok!

Prvo ću naglasiti da ne vjerujem previše u ove stvari, ali je sve nekako došlo do toga da su racionalna objašnjenja iscrpljena i jedino je ovdje preostalo gledati.
Oni koji misle ismijavati neka odmah produže dalje...

Prečesto puta sam znao moliti da mi se nešto ostvari, i rekao bih to u stilu da ako mi se ostvari, zauzvrat ja ću se odužiti time i time (nekim dobrim dijelom). No naravno da bi i prečesto zakazao i pao kao karakter i shvatio da neću moći ispuniti ono što sam obećao, što bi ostavilo veliku grižnju savjest.

Što je vrijeme više prolazilo, to se tih praznih obećanja sve više nakupljalo, a ispunjenja i znakova od njega je bilo sve manje i manje. Jednom je tako došao i dan kada sam bio totalno napušten, prepušten sebi, nije bilo nikoga odozgo da mi da barem tračak nade da je samnom. Tog sam dana, poprilično slomljen i razočaran napustio svoju vjeru u Boga propitkujući da li je tu ikada i bilo ičega osim mojih pustih priča, zahvala i želja usmjerenih u tihi nebesski svod. Možda...

Sljedećih mjeseci, malo po malo počela se dešavati hrpa negativnih situacija koje nemaju ni logike ni veze sa ničim, kao grom iz vedra neba. Kao da se netko igra sa mojim razumom i pokušava me učiniti ludim. Ili možda poslati poruku?

Uopće mi je glupo postaviti to pitanje, ali da li je moguće da se radi o "kreditu" kojeg sam uzeo kod Boga, a nisam ga isplatio i samim time na neki sam način "uklet" sa njegove strane, neću imati mira na ovom svijetu sve dok ne ispunim obećanja koja sam dao? A možda ni nakon toga?

Što se događa sa osobom koja napusti svoju vjeru, da li ga Bog kažnjava kroz život zbog toga? Da bar još jednom mogu osjetiti da ne hodam sam kroz sve :'(
__________________
Oh what is a mind for?
aware is offline  
Odgovori s citatom