Pogledaj jedan post
Old 14.05.2017., 12:30   #84
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Štovani kolega Parsifale, ovo što pišete vrlo dobro pokazuje da uopće ne razumijete ni Hegela, a ni dijalektičku metodu kao takvu. :
Štovani doktore ali i kolega Sigimund,

Potpuno vam otvaram dušu kao svom filozofskom terapeutu i na ovoj kolektivnoj seansi molim vas kao dr Sigmunda Freuda da mi vi i ostali kolege filozofi objjasne nešto.Evo moje outanje :

Ja malo toga razumijem od Hegela i o Hegelu.

S druge strane se dičim da razumijem kvantnu fiziku i višu matematiku jer sam to položio i imam u indexu.

Imam dojam da razumijem i Buddhu i Isusa i jedinu ženu genija svih vremena Bernadette Roberts

Progutao sam puno autora koji se smatraju teškim i našao sam njihov ključ

kao npr Hamvaš, Meister Eckhart , Ken Wilber , Aleister Crowley ...

razumijem čak i vlašku i bodulsku prirođenu inteligenciju koju simboliziraju Kerum i Krena

imam položene norme i diplomu jedne međunarodne organizacije da sam pametnjaković

Ne razumijem Hegela i Derridu i Foucaulta i Heidegera i Sartra ,ali ne razumije ih ni Roger Scruton pa sam u dobrom društvu
(upravo čitam

https://www.amazon.com/Fools-Frauds-...f+the+new+left

Mislim da ih ne kuže ni wand ni addx ali se stide to priznati

dakle je li problem u meni ili u Hegelu i koju mi terapiju preporučate za moj slučaj
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom