Pogledaj jedan post
Old 29.06.2012., 15:07   #166
MR kralježnice

Imam 35 godina.Napravila sam MR lumbosakralne kralježnice (nativno)i nalaz je sljedeći:Pregled je učinjen standardnim protokolom .T1 i T2 sekvencama u sagitalnoj i transverzalnoj ravnini.Održana je fiziološka lordoza i dorzalna interkorporalna linija.Koštani spinalni kanal je primjerne širine.Trupovi kralježaka normalnih visina i signala.U segmentu L4/L5 vidljiva je dorzalna desnostrana paramedijalna ekstruzija intervertebralnog diska za gotovo 10 mm koja izrazito reducira desni neuralni foramen i ventrolateralni epiduralni prostor s desne strane te potiskuje i deformira duralnu vreću. U segmentu L3/L4 vidljiva je nepravilna cirkularna protruzija intervertebralnog diska ,najizrazitija desno foraminalno gdje je vidljiva umjerena stenoza neuralnog foramena.U segmentima L1/L2 i L2/L3 status je u granicama normale.U segmentu L5/S1 naglašenije dorzokonveksno oblikovan intervertebralni disk umjereno reducira prednji epiduralni prostor,neuralni forameni su neznatno suženi.Medularni konus je vrhom položen u razini intervertebralnog prostora TH12/L1,normalne je morfologije i signala.Cijeli nalaz sam prepisala jer je moj neurolog na godišnjem odmoru ,a mene zanima kakvo je stanje.Od 10 mjeseca imam polove sa manjim prekidima.Išla sam na fizikalnu (stuje,magneti i vježbe)poslije toga mi je tjedan dana bilo loše,a onda je bol popustila na tjedan dana i onda opet počeli bolovi u križima i spušta se na desnu nogu do palca.Zanima me da li u međuvremenu vježbam,mirujem ili Nešto drugo.
andreatg is offline  
Odgovori s citatom