Pogledaj jedan post
Old 03.04.2012., 11:55   #6
Quote:
akord1 kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam novosagrađene obiteljske kuće na ivici sa susjedovim vrtom i želio bih postaviti stiropor izolaciju. Da bih izveo radove moram postaviti skelu na susjedovo zemljište. Nekoliko puta sam ga pitao za dozvolu, na što mi je on jasno dao do znanja da na njegov posjed ne smijem ulaziti jer će u protivnom poduzeti mjere. Na koji način da u skladu sa zakonom o energetskoj učinkovitosti dovedem svoju građevinu u uporabno stanje,a da nakon što radovi krenu ne budu prekinuti. Postoji li možda i koliko iznosi naknade za korištenje susjedovog zemljišta po m2 u tom slučaju. Hvala.
Uporaba tuđe nekretnine radi izvođenja radova

Članak 107.

(1) Vlasnik nekretnine na kojoj je nužno obaviti radove potrebne za njezinu uporabu ili korištenje može privremeno uporabiti tuđe zemljište radi izvođenja radova, postavljanja skele i sl., ako se to na drugi način ne može izvesti.

(2) Tko je uporabio tuđu nekretninu za potrebe iz stavka 1. ovoga članka, dužan ju je čim prestane potreba za takvu uporabu dovesti u stanje u kojem se nalazila prije toga, a počinjenu štetu naknaditi po općim propisima o odgovornosti za štetu.

(3) Za uporabu zemljišta iz stavka 1. ovoga članka, na zahtjev vlasnika nekretnine koja je privremeno uporabljena plaća se primjerena naknada, koja ne može biti manja od one na koliku bi imao pravo da je bilo provedeno nepotpuno izvlaštenje njegova zemljišta.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom