Pogledaj jedan post
Old 06.05.2015., 08:11   #14
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Nepoznati ,evo prije nego se nadovežem na tvoj komentar,hvala na komentaru,pa da nastavimo.
Molim lijepo.

Quote:
Vidim da si učen i zbilja načitan čovjek ali uvjeravam te da ni ja usprkos svemu u životu nisam neki tukac koji ne zna razmišljati svojom glavom.
Kad ti kažeš...

Quote:
Međutim u svemu ovome malo je previše slučajnosti da bih sve to mogao nazvati slučajnim ili nenamjernim.
Pa i nije niti slučajno niti nenamjerno.

Quote:
Kažeš samoizlječenje i zapravo govoriš, tj. vjeruješ u Boga,ali za tog istog Boga smatraš čovjeka,jer čovjek koji ima takvu mogučnost samoizlječenja morao bi biti Božanske naravi,a ja samo vjerujem da Bog ipak nisam ja ili ti več netko veči od mene,pa i od tebe naravno.
Ne. Ti čovjeka činiš nesposobnim i nižim bićem nego što jest. Rekao bih i da prezireš svoga "Stvoritelja" u kojega vjeruješ, jer je taj načinio "falično biće", koje nije u stanju pobrinuti se za sebe, ako se usudi, pa mora ovisiti o Božijem hiru, koji tu i tamo nekoga izliječi, a milijune prepusti njihovoj sudbini. Što bi ti bio nešto posebno, izabranik, a ostali bili lišeni Božje intervencije?
No, satjeran svojim nezavidnim prilikama, odvažio si se na borbu protiv takva stanja, i uspio si. Nije uspio tvoj ego (koji je ustvari izvor neprilika), nego cjelokupnost tvoga bića.

Religije zapravo unižavaju vrijednost čovjeka i svijeta oko nas u nadi da će preko moljenja nekom Biću dobiti savršenstvo i drugačiji, savršeniji svijet od ovoga jedinoga. Ujedno potiču rast ega, da tobože komunicira s Bogom, da će ga Bog pretvoriti u vječnog neranjivog Supermena poslije smrti i ostalo.

Quote:
Znaš za nekog kao ja koji iskreno vjeruje, ne postoji netko kao ti koji će me razuvjeriti ,ali isto tako za nekog kao ti,ne postoji netko kao ja koji će te uvjeriti,pa eto stoga pustimo Bogu(za kojeg ti nevjeruješ da postoji) da te razuvijeri za vrijeme tvog života ,ako se slažeš.
Da me uvjeri u što?
(što ne bih vjerovao da Bitak postoji?)

Nadam se da je ova naša mala komunikacija bila podržavajuća, iscjeljujuća i otrežnjavajuća.

Čestitam na tvom uspjehu i radujem se tvome iscjeljenju.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom