Pogledaj jedan post
Old 11.09.2017., 11:04   #2347
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
Stari, ti branis jedan sustav u Libiji koji nije imao nista od toga sta ti navodis. Eto nista nisu morali, i sve je bilo besplatno. Reci mi sta su osmislili i proizveli? Kako su profitirali sa tom naftom? Jel kuzis sta ti pricam?

Jedna njemacka bez nekih velikih prirodnih resursa rastura. Jedna Juzna Koreja takodjer. Jel mislis da svi uzivaju u radu?ne. Ali kuze da nemaju izbora.

Ti podrzavas jedno parazitsko i kamenjarsko drustvo, zvano Libija, Irak, Venecuela.
Mene zaboli djon i za amere i ruse, al ajmo argumentima, a ne teorijama zavjere, alternativnim cinjenicama, propagandom itd.
Arape je nafta unistila. Od njih je napravila ljencine. Pa sam Šola je rekao kad ih je dosao tamo trenirat da su samo govorili na arapskom nesto tipa kako alah bude htio i ne dodju ne trening.

Na kraju krajeva...sve arapske zemlje bogate naftom, koje su americke sluge i koje ameri "pokradaju" imaju debelo veci gdp per capita od jedne Libije. Kako je to moguce??? Pa mislim sve sluzbene podatke imas na netu. Apsolutno sve. Samo bi morao smanjit dozu lazi sa ruskih sajtova pa bi imao vremena za realne brojke.
A najjaci mi je argument da nisu imal duga..kao da UAE, Saudijska arabija i ostali zapadni poslusnici nisu bez duga??? Pa taj isti Sadam, da ga zapad nije smirio, bi napao i SA...i ko zna koga jos..
interesantno je vidit tvoje poglede. oni su linčine koji samo prodaju naftu i plin. i ne rade ništa. jesi li ti ikada bija tamo i pokuša radit, makar za neku kompaniju? nije libija imala samo naftu i plin. libija je svakome svom građaninu osigurala besplatno školovanje i medicinsku skrb. jeli to loše?
sva upravna mista i sve važne stvari vodili su libijci ne stranci. stranci su bili dobro plaćena radna snaga. libija do rata nije imala vanjski dug,a sve svoje obveze je plaćala odmah. jeli to loše?
zemljama poput italije,francuske i njemačke nikada nisu smrdili libijski dolari,ali ni ruski. isti su ka i oni iz amerike i saudijske arabije.
znaš da bi mi bilo strašno krivo da je RH remontirala libijsku mornaricu,a ne francuska. možda bi koji meštar osta u hrvatskoj,a nebi iša vanka. ali to šta smo mi sa gnušanjem odbili, francuzi su uzeli, i naravno naplatili. njima posal,nama kriza,i otkazi, i odlasci.
i taj Saddam, on bi napa SA? ajde ne luduj. vidi malo povijest toga kraja i ne padaj baš na svaku izjavu zapadnih medija. pročitaj ponešto i iz indije,japana,koreje, ... oružje za masovno uništenje nikada nije pronađeno. ali je zato monsanto dobija puno polja na prostoru jedne plodne doline. a zabunom je jedna od najstarijih banaka sjemenja uništena.
imaj oružje i jak si. kontroliraj hranu i vodu, imat ćeš svit u šaci.
karabin is offline  
Odgovori s citatom