Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 00:23   #415
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ma nek trosi vreme ko na sta hoce ..ako ce citav dan trazit zlato ili u igrici trazit zlato.. sasvim je nebitno jel sedis ili radis, stvarno ili preko nekog uredjaja virtuelno..

svima nama se skratilo vreme tj vreme je uvek sad", nego se nasa percepcija..sviju nas promenila..

Pricaju mi i roditelji kako su nekad ustali oko pola 7 kafa, vesti , kupatilo lagano do 8 na poslu a sad nista paljenje tv-a ni telefone to na brzaka kupatilo i kafa nista lagano te su na poslu u 8.15.

Po meni su to veoma ozbiljne stvari samo se sve nekako polako iz dana u dan se povecavala ta Shumanova rezonanca i nismo ni skontali sta se dogodilo.. da je iz dana u dan od pre deset godina percepcija dosla na danasnju.. svi bi bili zbunjeni ko magarci a ovako nesto kao kontamo ali smo namagarceni.



Nego sto je zanimljivo jos otkud svim tim elektronima u atomima snage da tolko jurcaju i stvaraju sto kazes i odrzavaju se u obliku , cevapa, romobila ili bilo cega.. ne jedu nista a opet kazem eonima jurcaju i rade ..

svaki atom sam za sebe ima tolko vremena, snage i tako zna gde i sta treba da radi da kad covek pocne o tom razmisljat bude mu malo cudno..

no neki se tome ne cude vec nego rade na famoznom replikatoru!
radilo se od 6-14 sati nekad. poslije je ostajao poveći komad dana za različite zanimacije, vikendi su se provodili na vikendicama u druženju i interakciji...
u stvari, vrijeme mi je izrazito sporo prolazilo dok sam bio mali, pa i u dvadesetima nije nešto jurilo. sa tridesetima se sve promjenilo, obaveza je sve više. materijalizam nosi posljedice. kažu da se vrijeme ponovo uspori u mirovini, ako pronađeš mir.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom