Pogledaj jedan post
Old 01.05.2011., 01:01   #22
Quote:
Whitebeard18 kaže: Pogledaj post
Da, spomenuo sam da sam bio u dilemi. Dakle, bio sam u dilemi da li da izaberem neku sličnu, pomalo megalomansku rutu po zapadnoj Europi (tu moram napomenuti da sam ju ja već bio prošao i više htio ići zbog djevojke koja nije vidjela neke zemlje, pa mi nije možda toliko interesantna kao tebi) ili balkansku turu.
Izabravo sam sljedeću balkansku turu Zagreb-Beograd-Sofija-Istanbul-Solun-Skopje-(busom do Ohrida)-nazad Zagreb preko BG-a. Ima toliko toga za vidjeti što mi nismo, toliko je jeftinije putovanje Balkan Flexijem nego Interrailom da ti ne mogu opisati. Još ubaci i Rumunjsku ako imaš vremena. Isplati se, jeftina, a nudi obilje toga za vidjeti.
Ako si baš freak ruta od Istanbula do Teherana je također must. Gluposti su da u Iranu nema šta za vidjeti osim Teherana, to je jedna od koljevki civilizacije i rijetko koja zemlja bliskog istoka izuzev Turske je toliko kulturno i povijesno bogata kao Iran i toliko prirodno raznolika.
Jedna lijepa ruta koju sam htio napraviti je također od Istabnula do Caira vlakom, nažalost, političke prilike u Siriji to trenutno ne dopuštaju.
Varijanta je bezbroj, putovanje vlakom je uvijek bolji izbor od putovanja avionom, zabavnije je, udobnije, jeftinije i ne zagađuje toliko okoliš
Što se tiće destinacija, preporučam ti da ako si na budgetu iz bilo kojeg razloga (pogodila te recesija, student si, voliš putovati skromnije) ideš prvo na Istok, nije kulturno i povijesno ništa siromašniji od Zapada, rekao bih možda čak i bogatiji u nekim dijelovima, "egzotičniji" je i imat češ zanimljivije priče (ko danas nije bio u Parizu i Londonu, a ko je vidio Bukurešt ili Sofiju?? ) i svakako je puno, puno jeftiniji
pozz,ovaj odabir puta mi je jako zanimljiv,znaš li možda napisat neku okvirnu cijenu toga puta,kako bi bilo najbolje ići,koliko dana bi trebalo ostavit za pokoji grad u ovoj turi,dali si negdje već bio...ja sam bio u solunu pa bi njega možda zaobišao...
hvala
simpa555 is offline  
Odgovori s citatom