Pogledaj jedan post
Old 25.04.2009., 11:38   #5
Exclamation OSIGURANJE - prometne, odštete, Q&A

Pozdrav!

Imam pitanje o odšteti auto osiguranja!

imao sam prometnu nesrecu u kojoj je prouzročena samo matrijalna šteta(na sreču)!

do nesreče je došlo kada je tijekom vožnje u koloni vozilo ispred mene počelo kočiti,što sam i ja napravio kako se nebi zabio u njega.Tokom kočenja vozilo iza mene se zabilo u moje vozilo i prouzročilo materijalnu štetu!Policija je napravila uviđaj i u zapisniku piše da je vozač iza mene kriv zbog nepridržavanja razmaka!
Vozač koji me je napucao i ja smo napravili europsko izvješče o nesreči gdje je on napisao da se smatra krivim i da pristaje da njegovo osiguranje plati štetu nastalu u prometnoj,te je to i potpisao!

nakon mjesec dana sam dobio odgovor od osiguranja koji glasi:

Štetu prouzročenu na vašem automobilu...nebude platilo osiguravajuče društvo iz razloga što smo utvrdili da ste prometnu nesreču prouzročili vi kočenjem!!!
U cijelom obrazloženju se ne spominje policiski zapisnik niti europski zapisnik o nesreći!!

I šta je najbolje nigdje nepiše vrijeme u kojemu mogu predati žalbu,niti da ju mogu predati!

zanima me što bi vi napravili da ste na mome mijestu i dali je ova odluka osiguranja po zakonu?

Hvala!
tompa25112211 is offline  
Odgovori s citatom