Pogledaj jedan post
Old 29.03.2003., 15:38   #8
Quote:
jedna lijecnica mi je pricala da poznaje zene kojima je abortus glavna kontracepcijska metoda i koje su bez vecih psihickih problema imale i po desetak pobacaja.
Poznajem jednu mladu curu sa 13 abortusa...ne znam kako izdrzi pshihicku i fizicku bol,a ocito dobro cim joj je ovo jedino kontracepcijsko sredstvo koje poznaje.
Cesto se zene tjese iskustvima drugih koje su imale niz pobacaja i nista im se lose nije dogodilo ,a svaka osoba je za sebe individua i na razlicite nacine reaguje na posljedice abortusa,neke posljedice se javljaju poslije i cesto se ne povezuju sa abortusom...mislim na fizicke posljedice tipa povrede maternice i susjednih organa,mokracnog mjehura,crijeva,krvarenja iz povrijedjenih krvnih sudova...
a poslije nenamjernog pobacaja zena zanemari fizicku bol koju je prozivjela jer sva njena bol je skoncentrisana na sam gubitak bebe.Ociti si simptomi depresije,razdrazljivosti,nesanice,opce slabosti...a nadalje se javlja zelja za novom trudnocom i poredom strah od ishoda iste.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom