Pogledaj jedan post
Old 06.02.2007., 00:16   #1
Exclamation Thread za luđake koji skupljaju kemikalije

Evo, napokon pješčanik i za nas, munjene

Dakle, što imate što je zanimljivo ili možda čak i rijetko? Radioaktivno?
U obzir ne dolazi ono s čime se susrećete u laboratoriju, nego ono što imate doma, što ste nabavili za kolekciju ili ste sami sintetizirali (čistoća nije toliko važna), ukrali...
Dakle, elementarne tvari, spojevi, što god. Samo da je zanimljivo. Ne sad "U! U! Ja imam modru galicu!" nego "Ja sam faca, imam talijev klorid.".
U čemu držite, u kakvoj ambalaži, u kojim uvjetima? Je li ikad bilo opasnosti?

Evo, za početak nešto umjereno, nećemo odmah s asevima.
Imam oko 25 cm3 žive (odokativno). Nije kemijski čista, bojim ju se čistiti. Držim ju u maloj, staklenoj, hermetički zatvorenoj teglici, u kutiji punoj vate, u podrumu. Ne riskiram.
Ima li tko što bolje? (naravno da ima)


__________________________________________________ _______




15.11.2008.
Pravila su od sada izuzetno stroga. Tko god ih bude kršio, ma kakav forumski "status" imao, bit će sankcioniran. Nema iznimke.

Thread služi davanju informacija koju kemikaliju imate, gdje i kada ste je nabavili i po kojoj cijeni.
Također, smijete pitati gdje se nešto može nabaviti, no preporučam tražilicu prije upita.

Ukoliko osoba ne postavi sve informacije, to je njeno pravo.
NE ZACHATAVAJTE thread pitanjima kao što su: "Gdje si nabavio?", "Odakle ti?"
To će se brisati i dobit ćete crveni karton od 30 bodova. Pitajte ju na PM.

Ukoliko ste kemikaliju sami sintetizirali ili izdvojili, smijete napisati kako, a bilo bi lijepo da detaljnu proceduru napišete na ovom threadu. Primjerice, ako netko napiše da ima spoj X, smije dopisati: "Dobio sam ga zakiseljavanjem spoja XY, procedura je na ovom linku."
Ovdje nemojte pisati pokuse.


Ne pišite postove koji se sastoje samo od pohvale, ushita i sličnog. To će se brisati, i dobit ćete isti karton.
Ukoliko netko bude kršio pravila i zatim pisao: "Sorry." dobit će karton.
Prekršite pravilo opet, ismijavajte i/ili zajebavajte, i dobit ćete trodnevni ban.


Osobe koje ulete na thread s omraženim i iritantnim pitanjima o oksidansima, raznim primarnim eksplozivima, a za koje je očito da kemijskog znanja nemaju, da ih zanima dizanje stvari u zrak, te sve za koje se u kontaktu s ostalim moderatorima utvrdi da su bombaši amateri, dobit će sedmodnevni ban.

Smijete napisati da imate neku kemikaliju. No poticanje na bombaštvo se neće tolerirati. Tanka je granica, a mi je znamo prepoznati. Nije teško razlučiti kemičara amatera od bombaša.

Ukoliko netko bude otvarao account s jedinim ciljem - bombaštvom, dobit će permaban.


Nemojte ovo smatrati pretjeranom represijom. Pravila su jednostavna i lako ih se držati. Poštujte svrhu threada, ne chatajte i ne zajebavajte.
Zapamtite, pravila su tu zbog vas. Neki to jako dobro znaju.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 15.11.2008. at 19:20. Reason: vidljivo isticanje pravila
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom