Pogledaj jedan post
Old 09.11.2008., 14:27   #20
Za pečenku uzmi dio mesa od leđa prema vratu zajedno s kostima. To ti je dio gdje su kotleti već malo prošarani s crvenijim mesom i masnoćom. Ja sam vrlo odokativna kuharica, pa ti mjere ne znam dati. Suhe šljive operi i namoči u rakiji da nabubre, očisti od koštica ako već nisu očišćene, slobodno u svaku šljivu možeš staviti komadić domaće pancete ako imaš, ako nemaš bolje ništa. Tranžerom napravi rupe po komadu mesa i uguraj šljive tu i tamo. Ako su ti dali pravi komad mesa onda na površini imaš i barem pola cm masnoće i onda na njoj napravi nožem rešetku. Posoli i tako pripremljeno stavi peći. Obično svaku pečenku pečem pod folijom i tek zadnjih 20 minuta ostavim otvoreno da se zapeče.
Prilog od kiselog kupusa radi se tako da u lonac na hladno stavljaš red kupusa, zatim red dinstanog luka, začine po želji rasporedi, lovor, kim, papar, papričica (samo ako voliš šarf) i nakon zadnjeg sloja kiselog kupusa, podlij bijelim vinom i stavi kuhati, kad zavri nastavi kuhati na laganoj vatri tako da ne treba više podlijevati.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom